Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Rafał Kosik, autor serii Felix, Net i Nika i powieści Cyberpunk 2077: Bez przypadku, zagości w Strefie Literackiej!

Rafał Kosik to twórca, który popularność zdobył dzięki wielotomowej (do tej pory 17 tomów!) młodzieżowej serii Felix, Net i Nika, opowiadającej o szalonych przygodach trójki przyjaciół. Mimo wydania tak rozbudowanego cyklu, w jego dorobku literackim znajduje się wiele innych powieści, co czyni go jednym z najbardziej wszechstronnych polskich pisarzy. Całkiem niedawno ukazała się powieść “Cyberpunk 2077: Bez przypadku”, która została wydana jednocześnie przez Orbit US i Orbit UK (Hachette) oraz polskie wydawnictwo Powergraph. Ten, jakże zdolny pisarz, odwiedzi Strefę Literacką podczas Pyrkonu 2024!

Słów kilka o Rafale Kosiku i jego twórczości

To nie tylko pisarz. Rafał Kosik to także publicysta i scenarzysta. Jest autorem ponad 30 książek – sprzedał prawie 1,8 miliona egzemplarzy swoich powieści, co czyni go jednym z najbardziej znanych i cenionych pisarzy w Polsce. Jego dorobek literacki obejmuje różnorodne gatunki i jest skierowany do czytelników z różnych grup wiekowych. Międzynarodową sławę przyniosła mu powieść “Cyberpunk 2077: Bez przypadku”, przedstawiająca losy szóstki na pozór zwykłych jednostek, które muszą przeprowadzić napad wręcz niemożliwy do przeprowadzenia… W końcu w Night City za łatwo być nie może, a los stawia przed nimi coraz trudniejsze wyzwania. 

Wśród dzieł Rafała wymienić można również powieści science fiction dla dorosłych (“Mars”, “Vertical”, “Kameleon” i “Różaniec”), a także serię dla dzieci Amelia i Kuba. 

Rafał jest zdobywcą najbardziej prestiżowych nagród, a jego teksty tłumaczono na ukraiński, czeski, francuski, litewski, węgierski i rosyjski. Jego książki nie tylko bawią i poruszają, ale również inspirują czytelników do refleksji nad najważniejszymi kwestiami współczesnego świata.

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.