Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Ryjówka. Istota wiedzówki – konkurs wiedzy wszechfilmowej

Czy wiecie, że specjaliści badający kompetencje zawodowe często uznają zdolność do akumulacji gigantycznych ilości ciekawostek i faktów za naturalny i niezwykle istotny talent? A może sami znacie osobę, z którą po prostu nie można usiąść do filmu, bo w jego biegu zacznie podawać wam nazwisko każdego z aktorów drugo- i trzecioplanowych? A tak w ogóle, to widziała już ten film – trzy razy. Tydzień po premierze.

Jeśli tak – koniecznie wyślijcie im linka do tego wpisu. A jeśli to Ty jesteś taką osobą, to mamy coś specjalnie dla Ciebie!

Ale o czym mowa?

“Ryjówka – konkurs wiedzy wszechfilmowej” zadebiutowała w 2012 roku i zajmuje honorowe miejsce w historii Pyrkonu jako jedno z najstarszych tego typu przedsięwzięć.

Poprzednie edycje udowodniły nam, że emocje podczas rywalizacji nie pozwalają opuścić sali nawet przegranym. Przygotujcie się na pytania dotyczące filmów i seriali aktorskich oraz animowanych, sequeli, prequeli, spin-offów i rip-offów, remaków, wersji reżyserskich i zeszwecjowanych, soundtracków, plakatów, zwiastunów, napisów, lektorów, nagród i wyników box office. Jeśli szukacie wiedzówki wciągającej, zróżnicowanej pod kątem tematyki oraz, co najważniejsze, będącej świetną zabawą dla każdego kinomana – koniecznie weźcie udział!

Ryjówka jest turniejem, w którym udział biorą przede wszystkim drużyny. Oczywiście, możecie też wystartować samodzielnie – jednak, kierując się empatią, wcale was do tego nie zachęcamy.

Nie tylko wiedzówka!

Stworzenie i nieustępliwe przeprowadzanie tej atrakcji zawdzięczamy duetowi prowadzącemu “Ryjówka – Blog Wszechkulturowy” w składzie: Damian „Nox” Lesicki i Jacek „Jako” Murawski. Jeśli brakuje wam miejsca, w którym będziecie mogli zapoznać się z newsami i ciekawostkami ze świata filmów i seriali, komiksów, gier, książek, gadżetów oraz tego wszystkiego co dotyczy kultury (mniej lub bardziej) popularnej, koniecznie odwiedźcie ich bloga: Ryjówka – Blog Wszechkulturowy.

Do zobaczenia na strefie festiwalowej i smacznego popcornu!

Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.