Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Silna reprezentacja „Pół wieku poezji później” na Pyrkonie!

Blok Filmowo-Serialowy otrzymuje wsparcie od twórców filmu „Pół Wieku Poezji Później”! Na tegorocznym Pyrkonie pojawią się aż 4 osoby pracujące przy tym fanowskim filmie osadzonym w świecie „Wiedźmina”. Podczas festiwalu będą one pełnić role gości i prelegentów.

„Pół Wieku Poezji Później” to film stworzony przez fanów „Wiedźmina”. Jego akcja toczy się 25 po wydarzeniach przedstawionych w „Pani Jeziora”. Twórców będą reprezentować 4 osoby. Jako gość pojawi się Bartosz Wesołowski – aktor, który w produkcji wciela się w rolę Bogucha. Oprócz niego, „Pół Wieku Poezji Później” posyła na Pyrkon trzech prelegentów zapraszanych. Będą nimi Jakub Nurzyński, pełniący funkcję reżysera i scenarzysty, scenarzysta Bunon Hawryluk, a także odpowiadający za montaż Szymon Raczkiewicz. Prelekcje i spotkania z członkami ekipy „Pół Wieku Poezji Później” to punkt obowiązkowy dla fanów „Wiedźmina” i uniwersum stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego!

Kogo „Pół Wieku Poezji Później” oddelegowuje na Pyrkon?

Bartosz Wesołowski (gość)

Bartosz Wesołowski, Pół Wieku Poezji Później, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon Aktor i reżyser dubbingu. Długo można by wymieniać imiona postaci, którym użyczył swojego głosu, ale zdecydowanie należy wyróżnić kreację Petera Parkera w najnowszej grze z serii Spiderman oraz misia Malloya z animowanego serialu „Brickleberry”. Oczywiście jego głosu nie mogło zabraknąć także w grze o Wiedźminie wyprodukowanej przez CD Projekt RED. W filmie fanowskim „Pół Wieku Poezji Później” wystąpił jako tajemniczy Boguch.

Jakub Nurzyński (prelegent zapraszany) Jakub Nurzyński, Pół Wieku Poezji Później, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon

Reżyser i współautor scenariusza filmu o Wiedźminie “Pół Wieku Poezji Później”. Student reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej, wcześniej studiował filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Czterokrotny uczestnik konkursu 48 Hours Film Project. Wielki fan literatury fantasy. Jako asystent pracował m.in. z takimi reżyserami jak Krzysztof Lang czy Maciej Stuhr (u niego już praktycznie etatowo). Lubi eksperymentować z gatunkami filmowymi, jak np.: westernem, sci-fi, komedią i dramatem.

Szymon Raczkiewicz (prelegent zapraszany)

Szymon Raczkiewicz, Pół Wieku Poezji Później, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon Montażysta fanowskiego filmu o Wiedźminie “Pół Wieku Poezji Później”. Ukończył Warszawską Szkołę Filmową na kierunku montaż filmowy. Montował m.in. relację z 11. edycji festiwalu filmowego PLANETE + DOC (2014), Nieoficjalną Kronikę Nowych Horyzontów (2014) i Script Fiesta (2014). Kilkukrotnie brał udział w konkursach 48 HFP, w których zmontował: „Kiedy dorosnę zostanę kosmitą” (2014), „Zaburzenia” (2015) oraz „W samo popołudnie” (2017). Na swoim koncie ma takie krótkometrażowe filmy jak: „Goliat” (2014) i „Jak z obrazka” (2015). Jako były DJ interesuje się muzyką, a także grami komputerowymi, które są dla niego nieustannym źródłem inspiracji przy pracy. Perfekcjonista w każdym calu, człowiek-orkiestra – zrobi grafikę, zmontuje film, udźwiękowi go, a nawet… wyrenderuje! Czasem, jak każdy montażysta, lubi wypić Białą Mewę.

Brunon Hawryluk, Pół Wieku Poezji Później, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon

Brunon Hawryluk (prelegent zapraszany)

Współautor scenariusza fanowskiego filmu o Wiedźminie “Pół Wieku Poezji Później”. Studiował reżyserię na Akademii Multi Art w Krakowie oraz filmoznawstwo w Warszawskiej Szkole Filmowej. Ukończył wiele warsztatów scenariopisarskich. Publicysta, scenarzysta i headwriter seriali telewizyjnych (m.in. docu-crime „Gliniarze” na Polsacie czy „Wojenne dziewczyny” na TVP). Obecnie pracuje nad końcowym etapem jego krótkometrażowego filmu sci-fi pt. „Kopia” i zajmuje się developmentem adaptacji opowiadania Jacka Soboty „Cierpienia Hrabiego Mortena”.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love