Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Stań oko w oko z Lady Dimitrescu – Helena Mańkowska na Pyrkonie 2022!

Już tylko kilka miesięcy dzieli nas od rozpoczęcia kolejnej, długo wyczekiwanej edycji Festiwalu Fantastyki Pyrkon. Wypatrujemy Pyrkonowiczów niczym obrońcy Helmowego Jaru wypatrywali Gandalfa. Ponieważ festiwal zbliża się wielkimi krokami, przyszła pora, aby ogłosić naszą pierwszą gościnię. Choć w prawdziwym życiu jest wesoła i bezproblemowa, to może w jednej chwili przemienić się w przerażającą wampirzycę Lady Dimitrescu. Przed wami Helena Mańkowska!

Helena Mańkowska odkryła swoją pasję do aktorstwa w 2015 roku. Z osoby zupełnie nieznanej stała się światową sławą, gdy użyczyła swojej twarzy Lady Dimitrescu w grze wideo Resident Evil Village. Postać rumuńskiej wampirzycy przyniosła jej międzynarodowe uznanie i ogromną liczbę fanów na całym świecie.

Oprócz pojawienia się w grze wideo Helena wystąpiła także w wielu filmach krótkometrażowych, teledyskach i reklamach. Miała również zaszczyt być dublerką Mili Jovovich w jej najnowszym filmie – Paradise Hills.

Niepowtarzalne spojrzenie Heleny i jej wyjątkowa uroda sprawiają, że potrafi wcielić się w rolę zabójczyni, tajnej agentki, femme fatale, lub tajemniczej wampirzycy. Już w czerwcu będziecie mogli stanąć z nią oko w oko. Nie obiecujemy jednak, że wyjdziecie z tego spotkania żywi!

Awatar autora

O autorze

Mateusz Cholewa