Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Stan Sakai – światowa legenda komiksu gościem Pyrkonu!

Z przyjemnością informujemy, że Stan Sakai – światowej sławy twórca komiksów oraz laureat wielu prestiżowych nagród – odwiedzi tegoroczny Pyrkon na zaproszenie wydawnictwa Egmont!

Stan Sakai i jego dorobek

Photo by: Julie Fujii Sakai

Stan Sakai znany jest przede wszystkim z tworzonych od lat 80. przygód Usagiego Yojimbo, króliczego rōnina – samuraja, który w jednej z bitew stracił swojego pana i od tego czasu przemierza kraj walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc swoje umiejętności. Usagi pojawił się już w przeszło 200 publikacjach.

Perypetie Usagiego to mistrzowska komiksowa adaptacja samurajskich legend, popularna na całym świecie i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Autorem zarówno rysunków, jak i scenariusza jest Sakai, który ukończył wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Hawajskiego, a swoje studia uzupełnił w Art Center College w Pasadenie w Kalifornii.

Premiery na Pyrkonie!

Pyrkon, Fantastyczne Miejsce Spotkań, Druga Era, Pyrkon Poleca, Blok Gier Bez Prądu, Gry Planszowe Stan Sakai zaproszony został przez wydawnictwo Egmont w związku ze wznowieniem komiksów o przygodach Usagiego! Premiera nowego – wzbogaconego o kolorową galerię okładek – wydania odbędzie się na tegorocznym Pyrkonie! W kwietniu, nakładem Egmontu, ukażą się dwa pierwsze księgi „Usagi Yojimbo Saga”.

 

Pyrkon, Fantastyczne Miejsce Spotkań, Druga Era, Pyrkon Poleca, Blok Gier Bez Prądu, Gry Planszowe Każdy z tomów wznowienia to ponad sześćset stron historii króliczego rōnina, zawierających po trzy dotychczas wydane, ale już niedostępne albumy. W pierwszej księdze znajdziecie opowieści znane z: „Cieni śmierci”, „Daisho” oraz „Pomiędzy życiem a śmiercią”. W skład drugiego wchodzą historie z : „Pór roku”, „Ostrza bogów” i „Szarych cieni”.

 

Będzie to idealna okazja, aby zdobyć cenną pamiątkę w postaci autografu tego znamienitego autora.

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.