Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Sylwia Błach gościem na Strefie Dziecięcej!

fot. Bogusia Oźmińska

Lista gości zaproszonych na tegoroczną edycję Pyrkonu jest coraz dłuższa. W ostatnim czasie ogłosiliśmy kolejne nazwiska, które odwiedzą Festiwal w czerwcu. Dziś ogłaszamy, że ponownie w Strefie Dziecięcej będzie można spotkać Sylwię Błach!

Sylwia jest pisarką, dziennikarką i felietonistką. Specjalizuje się w literaturze grozy i horrorze, ale jest także autorką m.in. leksykonu fantastycznych stworzeń dla dzieci pt. „Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory” (Wydawnictwo ALBUS). Książka ta zdobyła w 2017 r. wyróżnienie w konkursie Najpiękniejsza Książka Roku organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.

Sylwia znana jest również jako aktywistka przybliżająca rzeczywistość osób z niepełnosprawnościami. Dzięki swojej działalności Trafiła na Listę Mocy „100 najbardziej wpływowych Polaków i Polek z niepełnosprawnościami” wg Fundacji Integracja.

W trakcie Pyrkonu Sylwia będzie prowadzić warsztaty w oparciu m.in. o leksykon „Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory”. Jeśli chcecie bliżej zapoznać się z twórczością naszej prelegentki możecie wejść na jej stronę internetową i media społecznościowe:

Strona
Instagram
Facebook

Awatar autora

O autorze

Mateusz Cholewa