Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Twórcy gier z TK Games ponownie na Pyrkonie. Co pokażą w tym roku?

Pamiętacie z poprzedniej edycji tych pozytywnie zwariowanych studentów z TK Games? No to na pewno ucieszy Was, że również w tym roku będą z nami! Na tę edycję przygotowali dla Was jednak jeszcze więcej atrakcji.

Studenci z prawdziwą pasją

TK Games jest jednym z największych kół naukowych na Politechnice Wrocławskiej. Zrzesza w swoich szeregach studentów wielu uczelni, zajmujących się różnymi aspektami tworzenia gier komputerowych – od projektowania, poprzez programowanie, aż do tworzenia grafiki i ścieżki dźwiękowej. O tym, jakie są efekty ich pracy, będziecie mieli okazję przekonać się na tegorocznym Pyrkonie. Na swoim stoisku w Strefie Fantastycznych Inicjatyw członkowie TK Games pokażą Wam gry, nad którymi pracowali przez ostatni rok, oraz ulepszone wersje tych, które mieliście okazję zobaczyć podczas zeszłej edycji naszego Festiwalu. Oprócz tego mają też dla Was przygotowanych kilka naprawdę ciekawych prelekcji.

Hordy potworów, średniowieczne Królestwo Polskie i tajemnicza energia Ascii, czyli jakie gry przygotowali?

Na stoisku TK Games znajdziecie naprawdę przeróżne gry. Będziecie mieli okazję zobaczyć tytuł LowPolis, czyli grę, która jest niczym innym jak strategią z gatunku CityBuilder, oprawioną w klimatyczną grafikę oraz satysfakcjonujący tryb rozgrywki. Inną propozycją TK Games jest Rust Cycles – gra akcji na współdzielonym ekranie, w której każdy gracz siada za sterami machiny stawiającej za sobą śmiertelnie groźny ślad. Wielbicielom bardziej fantastycznych klimatów z pewnością przypadnie do gustu MageHazard – dynamiczna gra akcji z mocno rozwiniętym systemem magii. Tutaj trzeba rzucać czary naprawdę szybko, celnie i z pomysłem, aby przeciwstawić się hordom potworów. Będzie też coś dla wielbicieli historii w zupełnie nieszkolym wydaniu. Chronica to kooperacyjna gra karciana osadzona w świecie wzorowanym na XV-wiecznym Królestwie Polskim z elementami fantasy – magią i istotami ze średniowiecznych oraz słowiańskich wierzeń. A może wolicie coś zupełnie innego? The Secret of Ascii jest grą z gatunku action-rpg osadzoną w świecie rządzonym przez tajemniczą energię Ascii, wysoce powiązaną z specyficznym stylem graficznym.

Wirtualna rzeczywistość i odgłosy smoków, czyli o prelekcjach

Jeśli zaś lubicie słuchać ciekawostek na temat gier, możecie wziąć udział w prelekcjach przygotowanych przez członków TK Games. Karol Bochyński przyjedzie do Was z wystąpieniem pod tytułem „Dodatkowy wymiar gier, czyli mobilna rozszerzona rzeczywistość”, podczas którego opowie, jakie możliwości niesie ze sobą rozszerzona rzeczywistość i jaka jest jej przyszłość. Wskaże także plusy i minusy istniejących rozwiązań, obecne trendy oraz możliwości związane z mobilnymi grami wykorzystującymi rozszerzoną rzeczywistość.

Piotrek Ruszkowski przygotował zaś dla Was prelekcję pod intrygującym tytułem „Dźwięki fantastyczne”. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jakich mikrofonów użyć, żeby nagrać prawdziwego smoka, lub jak to jest, że efekty dźwiękowe w filmach oraz grach brzmią dla nas zupełnie naturalnie, pomimo że są to tylko studyjne wytwory wyobraźni ich twórców – koniecznie musicie tam być.

To jednak jeszcze nie wszystko! Bartłomiej Jarosz poprowadzi punkt programu zatytułowany „Mokre sny o rzeczywistości wirtualnej”, podczas którego zabierze was do krainy czarów ukrytej właśnie w tej rzeczywistości.

Ufffff czy wy też już nie możecie doczekać się tych wszystkich atrakcji? W takim razie widzimy się w kwietniu! 🙂

Awatar autora

O autorze

Magda Walczak

Filolog z przypadku, leń z natury. Jeśli nie musi, to piechotą nie chodzi, ale ujdzie w tłoku. Zdarza się, że coś jej chodzi po głowie, chociaż nigdy przed 9 rano. Za to jej miłość do seriali przechodzi ludzkie pojęcie. Lubi chadzać swoimi ścieżkami, mimo że radzą jej raczej pójść po rozum do głowy.