Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Twórcy serialu „Miraculum: Biedronka i Czarny Kot” w Bloku Filmowo-Serialowym!

Do najbliższego Pyrkonu zostały już tylko niecałe dwa miesiące. Nie oznacza to jednak wcale, że zakończyliśmy ogłaszanie gości. Tym razem aż dwóch naraz – Thomas Astruc oraz Wilfried „Winny” Pain! Spotkania z nimi odbędą się w Bloku Filmowo-Serialowym.

Nasi goście przyjadą do Poznania z Francji. W swoich dotychczasowych karierach współtworzyli wiele seriali animowanych. Ich głównym zajęciem jest obecnie praca nad serialem „Miraculum: Biedronka i Czarny Kot”. Przypominamy, że to nie jedyne osoby związane z tym tytułem, które odwiedzą tegoroczny Pyrkon. W Bloku Filmowo-Serialowym spotkacie również Martę Dobecką i Maksymiliana Bogumiła, którzy podkładają głosy w polskiej wersji językowej serialu Thomasa Astruca i Wilfrieda Paina.

Od „Misji Kleopatra” do hitowych seriali animowanych – Thomas Astruc i jego droga do sławy.

Thomas Astruc, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon Thomas Astruc rozpoczął swoją karierę w zawodzie storyboardzisty przy popularnych filmach fabularnych (Wasabi, Asterix i Obelix: Misja Kleopatra) i międzynarodowych animacji telewizyjnych (Odlotowe agentki, W.I.T.C.H: Czarodziejki). W 2007 zaczął reżyserować animowane seriale telewizyjne Mikado oraz Wakfu.

Od 2014 roku jest twórcą i reżyserem serialu animowanego Miraculum: Biedronka i Czarny Kot, współprodukowanego przez ZAG oraz ON kids&family. Jako światowej klasy serial animowany, Miraculum zgromadził wokół siebie aktywną społeczność milionów fanów z całego świata. Emitowany w ponad 130 krajach, serial ten fascynuje zarówno młodych jak i starszych odbiorców.

Bohaterka, którą stworzył, ilustruje i ukazuje zjawisko „girl power”, i perfekcyjnie uosabia swoją epokę. W centrum zespołu utalentowanych autorów i współtwórców, Thomas Astruc rozwija, pisze i obecnie reżyseruje sezony 3, 4 i 5 serialu. Bierze także udział w tworzeniu animowanego filmu Miraculum zaplanowanego na 2021 r.

Wilfried Pain to żywy dowód na to, że pasja do kina może zaprowadzić człowi Wilfried Pain, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon eka daleko

Urodzony w roku 1979 w Paryżu, od dziecka pasjonujący się kinem Wilfried Pain uczęszczał do szkoły Gobelins, którą ukończył w roku 2005. Kultowa japońska seria Evangelion stanowi jego główne źródło inspiracji i popycha go do tworzenia bogatych i inspirujących projektów.

Swoją karierę w Method Animation rozpoczął w 2006 wraz z Thomasem Astruciem tworząc serial Mikado jako storyboardzista i pierwszy asystent. Później w latach 2007-2013 pracował dla studia Ankama, współreżyserując popularny serial Wakfu.

W 2013 dołączył do Thomasa Astruca w ZAG oraz Method Animation, gdzie współreżyserował znaną na całym świecie, wielokrotnie nagradzaną serię Miraculum: Biedronka i Czarny Kot. Obecnie pracuje nad długo oczekiwanymi sezonami 3, 4 i 5 serialu.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love