Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

W drodze po wiedzę! Stacja Nauka nowością na Pyrkonie!

Mamy nie lada gratkę dla osób, które, podobnie jak Hermiona, łakną wiedzy, w zasadzie z każdej dziedziny. Nie ma znaczenia, czy chcemy zdobyć informacje ze świata medycyny, cyberpunku, czy ekonomii, Stacja Nauka zapewni nam spotkanie z osobami będącymi specjalistami z najróżniejszych gałęzi nauki – specjalnie dla was zaproszonymi gośćmi Pyrkonu!

Co w nauce piszczy, czyli z kim możemy porozmawiać w Stacji Nauka?

Stacja Nauka to niezwykłe miejsce w Bloku Naukowym, które pojawi się podczas tegorocznej edycji Pyrkonu. Ale czym tak właściwie ono będzie? Dla Stacji Nauka wydzielona zostanie przestrzeń na parterze budynku nr 15, gdzie będzie można po prelekcji spotkać danego prelegenta/gościa. Teraz wyobraźmy sobie sytuację, kiedy chcemy zadać prelegentowi nurtujące nas pytanie podczas prelekcji, ale z jakiegoś powodu nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Wiadomo, najnormalniej w świecie mogło na to po prostu nie wystarczyć czasu. Albo nie czujemy się komfortowo i nie chcemy zdać owego pytania przy szerszym gronie słuchających. I co w takiej sytuacji zrobić, oto jest pytanie. Odpowiedź jest tylko jedna! Oczywiście pójść do Stacji Nauka, porozmawiać z prowadzącym i zadać pytania, na które nie było czasu po prelekcji. Prawda, że to świetna okazja, by poszerzyć wiedzę z interesujących tematów? To jak, kto już nie może się doczekać, aby wybrać się do tej ostoi wiedzy?

Awatar autora

O autorze

Bartosz Kupajczyk

Człowiek Stacjonarny. CEO własnego łóżka. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że spanie 16h na dobę.