Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Wieść iście wspaniała, Rebbeca F. Kuang odwiedzi Pyrkon!

Wiemy, że spora część Was czekała z utęsknieniem na możliwość spotkania Rebbekki F. Kuang w 2020 roku podczas edycji festiwalu, która się niestety nie odbyła. Na pewno część z Was zastanawiała się, czy jest szansa, aby autorka bestsellerowej trylogii Wojen makowych pojawiła się podczas Pyrkonu 2022 . Mamy dla Was świetną wiadomość! Z przyjemnością ogłaszamy, że Rebbeca F. Kuang odwiedzi nas podczas tegorocznej edycji festiwalu!

Dowiedzmy się więcej o Rebecce

Rebbeca F. Kuang to amerykańska pisarka chińskiego pochodzenia urodzona 29 maja 1996 roku. Jest zdobywczynią nagrody Astounding dla nowego pisarza i nagrody Comptona Crooka za najlepszy debiut powieściowy w 2019 roku. Nominowano ją także do nagród takich jak Nebula, Locus oraz World Fantasy Award. Ukończyła filologię chińską na uniwersytecie w Cambridge, obecnie kontynuuje naukę z dziedziny języka i kultury chińskiej na Uniwersytecie Oksfordzkim. 

Zainteresowanie i ogromna wiedza o kulturze chińskiej przejawiają się w niesamowitej kreacji świata w Wojnach makowych. Jest to bowiem mroczny, ciężki i brutalny cykl fantasy inspirowany XX-wieczną historią Chin. Niezwykle barwny, pełen szczegółowych opisów strategii i polityki, przepełniony elementami fantastyki i historii świat Wojen makowych zapewnił autorce rzesze fanów na całym świecie. Jeśli należycie do tej grupy, będziecie mieli okazję posłuchać pisarki i zdobyć upragniony autograf.

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.