Festiwal Fantastyki 16.06.2023 Poznań
pl
ProgramLineup Kup bilet

Zajrzyjcie do Fantastycznej Karczmy, czyli Wojciech Jasiocha na Pyrkonie!

Strefę Mangi i Anime odwiedzają osoby o najróżniejszych zainteresowaniach, ale wszystkich łączy jedno – zamiłowanie do kultury Kraju Kwitnącej Wiśni! Niektórzy zagłębiają się tematy Japonii tak głęboko, że w następstwie chętnie dzielą się swoją wiedzą z innymi!

Wojciech Jasiocha Fantastyczna Karczma

Tak też jest z Wojciechem Jasiochą, gościem Strefy Mangi i Anime podczas Pyrkonu 2023.
Wojtek od ponad dwóch lat prowadzi swój kanał na YouTube o nazwie Fantastyczna Karczma. W materiałach, jakie publikuje, obejrzycie recenzje anime (między innymi „Belle”, którą mogliście obejrzeć w zeszłym roku na Pyrkonie), dowiecie się, które serie warto obejrzeć, a także usłyszycie refleksje o twórczości japońskich reżyserów i o tym, jak powstają ich filmy.

Wojciech szczególną miłością darzy jednego z twórców Studia Ghibli – Isao Takahatę („Grobowiec Świetlików”), a zaraz obok niego w jego sercu zasiadają Satoshi Kon („Perfect Blue”) i Mamoru Hosoda („Wilcze Dzieci”).

A skoro już o twórczości Isao mowa –  rozsiądźcie się wygodnie w fotelu i koniecznie obejrzycie materiał Wojtka o „Księżniczce Kaguyi”.

Takie anime już nie powstanie

Czasami powstają takie dzieła, których styl, ale i stojąca za nimi historia, są niepowtarzalne. Dzisiaj o właśnie takim filmie, który tworzony był przez 8 lat i który szczególnie zapadł mi w pamięć. Poznajcie historię anime ”The tale of the princess Kaguya”.

Weźcie swoich znajomych ze sobą i nie przegapcie okazji, by zobaczyć się z naszym gościem, wspólnie porozmawiać o anime, a także mieć frajdę z kolejnego fantastycznego spotkania. Ale zanim to się stanie, koniecznie odwiedźcie jego fanpage na Facebooku.

Do zobaczenia w czerwcu!