Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Zbudujcie własną animację poklatkową ze studiem MegaSpaceFighter!

Klocki LEGO i stop-motion mają długą, wspólną historię. W czasach, gdy YouTube dopiero raczkował (a nawet wcześniej), domorośli amatorzy animacji poklatkowej zaczynali swoją przygodę z nagrywaniem ożywionych minifigurek, klatka po klatce. Do dziś na platformie zachowały się nagrania sprzed 18 lat wykonane w jakości 480p. Przedstawiały one, na przykład, walki plastikowych rycerzy albo klockowe adaptacje filmów akcji. Jednym z najstarszych kanałów na jakie możecie natrafić, poszukując tego typu archiwalnych produkcji, jest MegaSpaceFighter.

Od domowych produkcji, do zleceń dla LEGO.

MegaSpaceFighter jest studiem animacji stop-motion i CG z siedzibą na warszawskim Żoliborzu, które powstało w 2021 roku. Jego początki sięgają jednak 13 lat wstecz, gdy na kanale na YT pod tą samą nazwą pojawił się pierwszy film pod tytułem “LEGO Star Wars the clone wars Na ratunek ambasadorom”.

Studio od ponad 2 lat nieprzerwanie pracuje przy produkcjach filmowych. Współpracowali przede wszystkim z Grupą LEGO, ale również z markami takimi jak studio Tongal, Disney, LucasFilm czy Tremolo Productions.

MegaSpaceFighter – jak połączyć nowoczesną technologię i kultowe klocki?

Tak mówią sami o sobie:

Naszym celem zawsze było dostarczanie najpiękniejszych produkcji filmowych, jednocześnie przesuwając granice animacji. Jesteśmy dobrze wyposażeni w nowoczesną technologię i oprogramowanie używane w branży, w tym kamery, oświetlenie i system motion control.

Nasz zespół składa się z osób o różnym wykształceniu i doświadczeniu, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać wysokim wymaganiom niemal każdego klienta. Zajmujemy się animacją stop-motion, 3D oraz realizacją cyfrowych efektów specjalnych.

Pracę MegaSpaceFighter zobaczycie w kinach już tej jesieni

Półtora roku temu nasi goście rozpoczęli pracę nad kinową produkcją LEGO oraz Focus Features pod kierownictwem nagrodzonego Oscarem reżysera Morgana Neville’a. Film opowiadać będzie historię Pharrella Williamsa za pomocą animacji 3D i LEGO. Globalna premiera zaplanowana jest na 11 listopada 2024 roku.

Podczas tegorocznej edycji Pyrkonu przedstawiciele studia, czyli Kamil i Filip poprowadzą warsztaty z animacji poklatkowej z wykorzystaniem klocków LEGO. Wygłoszą również tematyczne prelekcje oraz zdradzą tajniki pracy w reklamie.


Klikając w jeden z linków poniżej, możecie na własne oczy zobaczyć animacje studia MegaSpaceFighter:

> megaspacefighter.com
> YouTube
> Instagram
> Facebook

Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.