Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Konkurs Czasozmieniacz 2023

Podczas Pyrkonu 2022 mieliście okazję uczestniczyć w fantastycznych koncertach wspaniałych artystów i zespołów, które wystąpiły dla Was na Scenie Plenerowej. Wiemy, że swoimi występami dostarczyli Wam mnóstwa pozytywnych wrażeń! W związku z tym chcemy, abyście podczas przyszłorocznej edycji festiwalu mogli przeżyć podobne emocje ponownie i po raz kolejny zobaczyć swojego ulubionego artystę na Pyrkonie! 

Co musicie zrobić, aby tak się stało?

Nic prostszego, wystarczy wziąć udział w konkursie Czasozmieniacz 2023. Wyłonimy w nim najlepszy zdaniem publiczności koncert, który odbył się na Scenie Plenerowej Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2022. Zwycięski zespół wystąpi ponownie podczas Pyrkonu 2023. Pamiętajcie, to Wy zdecydujecie, kto zagra dla Was w przyszłym roku! Aby zagłosować, wypełnijcie ankietę, która znajduje się tutaj. Oddać swój głos możecie w terminie 1.08 – 1.09.2022r. Zachęcamy do głosowania 😁

Przypomnijmy sobie, kto zagrał na Scenie Plenerowej

Możemy śmiało przyznać, że na Scenie Plenerowej zagrało dla Was wiele zróżnicowanych zespołów, zapewniając wszystkim niezapomniane przeżycia. Poniżej przedstawiamy krótkie zestawienie zespołów, które wystąpiły dla Was podczas Pyrkonu 2022:

  • Jeremiah Kane – czteroosobowy zespół muzyczny z Poznania, który łączy w swojej muzyce takie gatunki jak synthwave, darksynth i metal, dodając do tego szczyptę brzmienia soundtracków z gier retro.
  • Chór Ignis Cantores – chór działający przy Wyższej Szkole Bankowej. W jego repertuarze można znaleźć zarówno klasyczne utwory sakralne, jak i muzykę filmową czy przeboje muzyki popularnej. 
  • Merkfolk – folkowo-metalowy zespół, którego utwory to wpadające w ucho melodie, grane przez akordeon i skrzypce, oraz ciężkie brzmienie gitar i perkusji, okraszone kobiecym growlem. Grupa występuje w dwóch składach – metalowym i akustycznym. W składzie akustycznym drapieżny growl zastąpiony został nośnym, białym śpiewem.
  • Red Sun Rising i Olica – zespół tworzący w elektroniczno-folkowych klimatach w towarzystwie białego śpiewu i liry korbowej! 
  • Joanna Lacher – Królowa Lasu –  postać stworzona przez Joannę na potrzeby jej solowej kariery. Artystka do współpracy zaprosiła także innych muzyków. Królowa Lasu to misz-masz wokalny Joanny, którą kochamy za jej rockową, jak i folkową charyzmę. A instrumenty na żywo z mocną elektroniką to kolejna silna strona zespołu.
  • Dziewanna – artystka, której twórczość osadzona jest w nurcie mistycznego folku i melodyjnego folk metalu z nutką tajemniczości, inspirowanego światem „Wiedźmina”, folklorem słowiańskimi i nordyckim oraz literaturą epoki romantyzmu.

To jak, który koncert najbardziej przypadł Wam do gustu? Nie zapomnijcie zagłosować na swojego ulubionego artystę 🙂

Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.