Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Konkurs „Pyrkonowy Blok Naukowy 2020” wkracza w decydującą fazę!

Pewien dziwny doktor powiedział kiedyś „we’re in the endgame now”. Co prawda nie miał na myśli konkursu w Bloku Naukowym, ale ciężar gatunkowy jest podobny. Już niebawem dowiemy się, kto zostanie prelegentem naukowym podczas Pyrkonu 2020! Na czym będzie polegał drugi etap?

Zasady drugiego etapu konkursu

pyrkon blok naukowy, Pyrkon 2020, Festiwal Fantastyki Pyrkon

W głosowaniu finałowym udział bierze trójka kandydatów. Od dziś mają oni okrągły tydzień na prowadzenie kampanii wyborczej – swój głos będzie można oddać do 8 grudnia. Jak to zrobić? Każdy z trojga uczestników konkursu wysłał nam film, w którym prezentuje swój pomysł na prelekcję oraz przybliża głosującym samego siebie. Są one dostępne poniżej, a także na naszym profilu na Facebooku. Również na naszym facebookowym profilu znajdziecie ankietę, w której należy zagłosować na swojego kandydata. Program Bloku Naukowego podczas nadchodzącego Pyrkonu zależy także od Was! Wyniki „Pyrkonowego Bloku Naukowego” pojawią się już 9 grudnia.

Maciej Adamiak „Kwantowe uczenie maszynowe”

Ewa Samulak „Czy jesteśmy robotami? Geny, ewolucja i wolna wola”

Anna Traut-Seliga „Rośliny apotropeiczne – zapomniane strażniczki Słowian”

ANKIETA DO GŁOSOWANIA

Chcesz być na bieżąco z wszystkimi informacjami na temat Pyrkonu? Zapisz się do naszego newslettera!

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love