Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Pyrkon obejmuje patronatem anime Belle

Wraz ze Stowarzyszeniem “Nowe Horyzonty” mamy przyjemność objąć patronat nad anime Belle, najnowszą produkcją Mamoru Hosody, reżysera znanego z filmów takich jak Mirai,Bakemono no Ko czy Wilcze dzieci. Sprawę uatrakcyjni fakt, że Belle będzie można obejrzeć na dużym ekranie, co na pewno wyeksponuje walory japońskiej animacji. Ale to dopiero początek dobrych wiadomości, bowiem w związku z premierą Belle w kinach – 01.04.2022r., mamy przygotowanych dla Was kilka fajnych akcji. Jednak o tym dopiero za chwilę, najpierw słów kilka o samym filmie. 

O czym jest Belle?

Anime opowiada o Suzu, nieśmiałej uczennicy liceum, która pokazuje swoją drugą wersję dzięki „U”, ogromnemu wirtualnemu światowi, gdzie wciela się w swoją internetową postać. W „U” Suzu jest bowiem Belle – piękną, utalentowaną i uwielbianą w internetowym świecie piosenkarką. Wszystko się jednak zmienia podczas koncertu, na którym niespodziewanie pojawia się tajemnicze, budzące grozę stworzenie. Belle w obliczu tego niezwykłego spotkania postanawia wyruszyć w podróż, chcąc odkryć tożsamość Bestii. Nowa przygoda pozwoli jej jednak także dowiedzieć się co nieco o jej własnym „ja”.

To teraz pewnie czekacie na zapowiedziane niespodzianki, prawda? Pierwszą z nich jest to, że w Poznaniu w dniu 17.03.2022 o godzinie 20.30 odbędzie się przedpremierowy pokaz Belle w Kinie Muza. Mamy w zanadrzu jeszcze jedną niespodziankę, jednak nie zdradzimy jej tak szybko. Możemy jedynie napisać, że jest na co czekać! 

Ale to nie wszystko! Szykujemy dla Was również konkurs na Discordzie, w którym do wygrania będą bilety do kina Muza na Belle. Szczegóły podamy już niebawem. Tak że wszystkich, którzy nadal nie zdecydowali się na Discorda chyba nie musimy namawiać do zainstalowania aplikacji. 

To jak, kto się już nie może doczekać premiery Belle w polskich kinach? 

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.