Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Służby bezpieczeństwa na Pyrkonie – mały niezbędnik

Jedną z kluczowych zasad Pyrkonu jest bezpieczeństwo. Na tak wielkim festiwalu dokładamy wszelkich starań, by każdy z uczestników czuł się dobrze i bezpiecznie. Ważnym jest dla nas, aby każdy z Was wiedział do kogo się zgłosić, kiedy napotkacie problem. Za Wasze bezpieczeństwo i dobre funkcjonowanie na Pyrkonie odpowiada kilka grup zorganizowanych. Poniżej znajdziecie informacje o nich. 

Służby bezpieczeństwa i informacyjne

Organizatorzy – każdy z nas ogarnia swoją małą cząstkę pyrkonowego wszechświata. Staramy się, abyście mieli możliwość wzięcia udziału w festiwalu, o którym zawsze będziecie myśleć jako o Fantastycznym Miejscu Spotkań.


Gżdacze – pyrkonowa podpora na wielu nogach, zawsze w charakterystycznych pomarańczowych koszulkach. Wykonują mnóstwo wszelakich zadań niezbędnych do sprawnego funkcjonowania Pyrkonu. Na pewno chętnie też Wam pomogą, udzielając informacji lub, jeśli nie są w stanie tego zrobić, pokierują do najbliższego Punktu Informacji.  Na pewno zauważycie ich w salach prelekcyjnych, szatniach, czy też pędzących z miejsca na miejsce. 


Pokojowy Patrol – to grupa wolontariuszy odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa Tobie i wszystkim uczestnikom Pyrkonu oraz za przestrzeganie regulaminu. Dbają o pokojowe rozwiązanie problemów. Z chęcią i uśmiechem na twarzy pomogą Wam w rozwiązaniu nagłych sytuacji czy wskazaniu drogi. Będą też jednymi z pierwszych osób, na które natkniecie się na terenie imprezy –  czekają na Was już przy wejściach i koordynują sprawne dostanie się na Pyrkon. To oni też najczęściej będą Was prosili o okazanie identyfikatora. Poznacie ich po czerwonych i żółtych koszulkach z napisem Pokojowy Patrol i logiem WOŚP.


Medycy (I.C.E. Med) – to do nich należy się zwrócić, jeśli podczas Pyrkonu napotkacie na nagłe problemy zdrowotne. Prosimy jednak, nie traktujcie ich jak lekarza rodzinnego. Punkty medyczne znajdują się w pawilonie 3 i 6b.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=381128363378984&set=pb.100044454695652.-2207520000..&type=3


Agencja Ochrony Bokser – firma specjalizująca się w zabezpieczeniu imprez masowych. Ich zadaniem jest doraźna troska o bezpieczeństwo uczestników Pyrkonu. Dbają o przestrzeganie regulaminu i przepisów prawa.

https://www.facebook.com/AgencjaOchronyBokserJunior/photos/a.876113525794703/1514106025328780/?type=3

Więcej informacji o bezpieczeństwie na Pyrkonie znajdziecie tutaj: https://pyrkon.pl/bezpieczny-pyrkon/ 

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.