Przeskocz do treści Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left
Strona główna » Mobilny Pyrkon

Mobilny Pyrkon

Nie jedna, ani nie dwie!

Puściliśmy wodze fantazji i przygotowaliśmy dla Ciebie aż cztery aplikacje mobilne! “Oszalał ten Pyrkon” – pomyślisz. To jednak nie jest ani szaleństwo, ani przypadek. Taki jest Plan.

Jeśli odwiedziłeś wcześniejsze edycje Pyrkonu, to doskonale wiesz, że od kilku lat eksperymentujemy na tym obszarze. Zaczynaliśmy od programu eksportowanego do formatu przyjaznego telefonom oraz aplikacji pisanej w języku Java, działało to pokracznie, ale reakcje użytkowników napędzały nas do poszukiwania nowych, lepszych rozwiązań.

Tak oto trafiliśmy na Eventory, aplikację, która już po raz czwarty towarzyszy Pyrkonowi, pozwalając na łatwiejszy dostęp do informacji niż nasza strona internetowa. W końcu o ile łatwiej tapnąć sobie w ikonkę, niż wpisać pyrkon.pl i przeklikać się przez menu do wyszukiwarki programu? O ile wygodniej mieć wszystko w jednym miejscu? I co najważniejsze: o ile lepiej mieć to wszystko dostępne w trybie offline? Nieskromnie napiszę, że wiem, czego potrzebujesz. Nie, nie jestem jasnowidzem, ani wieszczem. Po prostu pamiętam wyniki prowadzonych w ostatnich latach ankiet wśród użytkowników PyrApki Eventory. Nie wspominając o dwukrotnym wzroście liczby użytkowników w latach 2016-2018.

Roleplay’owy pierwszy krok

To właśnie ten stały przyrost osób korzystających z PyrApki Eventory oraz ich opinie o aplikacji sprawiły, że od dwóch lat szukamy alternatyw. Kosztowało to sporo pracy, ale przyniosła ona owoce! W ubiegłym roku wprowadziliśmy całkowicie nową aplikację: Pyrkon Roleplay. Pozwala ona na zapisy na gry fabularne (larpy i RPG) oraz warsztaty. Feedback Uczestników był niesamowity, a oceny aplikacji bardzo wysokie. To naprawdę dodało nam skrzydeł!

Wszystkie te informacje zebraliśmy w całość. Przeprowadziliśmy też kilka spotkań wewnętrznych, na których zróżnicowana grupa Organizatorów Pyrkonu określiła najważniejsze aspekty aplikacji mobilnej Festiwalu. I tak, po nitce do kłębka, powstały wymagania, a z nich, trzymana dotychczas w tajemnicy PyrApka 3.0 w wersji BETA!

Uczestnik jest jeden, PyrApki są trzy!

Wraz z Roleplayem, aplikacje są cztery. Wracając do mojego stwierdzenia na początku, nie jest to dzieło przypadku, lecz zaplanowane działanie. Otóż bardzo zależy nam na tym, abyś ponownie wsparł nas swoją opinią i wskazał kierunek, w którym powinien podążać rozwój aplikacji mobilnych Pyrkonu. 

Dotychczas blisko 75% ankietowanych odpowiadało, że PyrApka powinna być PyrApką nie tylko z funkcji, ale i z nazwy. Wzięliśmy to sobie do serca i w ten sposób uruchomiliśmy dwie aplikacje: naszą własną PyrApkę trzeciej generacji oraz PyrKonwencik, stworzoną jako dostosowany do naszych potrzeb tzw. fork aplikacji Konwencik. Większość Uczestników korzystających z rozwiązań mobilnych twierdziła również, że najważniejszymi funkcjami takiej aplikacji jest program oraz łatwy dostęp do map. Kolejne miejsce zajęło tworzenie własnego zestawienia programu. I to właśnie te funkcje wzięliśmy na celownik, oferując je w obu “naszych” pozycjach.

Po co więc w tym wszystkim Eventory? Jest po prostu bardzo dobrą, dojrzałą i szybko rozwijającą się aplikacją konferencyjną, którą w atrakcyjny sposób mogliśmy dostosować do potrzeb Festiwalu. Może też stanowić dla Ciebie wzór przy ocenianiu nowych aplikacji. A to ostatnie, jak już wspomniałem, jest dla nas niezwykle ważne.

Konkurs? Konkurs… KONKURS!!!

Przygotowaliśmy nagrody dla ok. 5-10% Użytkowników PyrApki. Zdobycie ich nie będzie łatwe, ale wierzymy, że warto. Służy to przecież “lepszej sprawie”! Uczestnicy Pyrkonu zasługują na to, aby korzystać z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych rozwiązań mających na celu ułatwienie poruszania się po Festiwalu, a co za tym idzie – czerpanie przyjemności z udziału w imprezie. Jest jednak znacznie więcej powodów. Choćby taki, że w przypadku znacznej popularyzacji aplikacji mobilnych, będziemy mogli ograniczyć nakład programu w formie papierowej, a co za tym idzie, lepiej chronić środowisko.

Co należy zrobić? Wypełnić ankietę wstępną (dostępną już wkrótce), zainstalować każdą z aplikacji i w każdej z nich wykonać szereg działań. Następnie należy wypełnić ankietę wewnętrzną każdej z aplikacji, by na sam koniec odpowiedzieć na parę pytań w kwestionariuszu końcowym. I to wszystko. Po odbiór gwarantowanej nagrody w postaci gadżetu udaj się do Biura Festiwalowego, gdzie czeka Cię krótki proces weryfikacji tożsamości.

Wszystkie nadesłane odpowiedzi będą dogłębnie przeanalizowane w ciągu nieco ponad miesiąca od zakończenia Pyrkonu. Najbardziej pomocne opinie zostaną nagrodzone dodatkowym gadżetem premium.

#mobilnypyrkon – dzięki Tobie!

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się skorzystać z którejkolwiek z naszych aplikacji, to wiedz, że w znaczny sposób pomagasz nam w uczynieniu Pyrkonu bardziej mobilnym. Koniecznie pochwal się tym w swoich ulubionych mediach społecznościowych umieszczając tag #mobilnypyrkon razem ze stale nam towarzyszącymi #pyrkon i #fantastycznemiejscespotkań! I nie zapomnij wziąć udziału w konkursie – mamy dla Ciebie naprawdę przednie niespodzianki.

Więcej informacji na temat aplikacji mobilnych znajdziesz na: https://pyrkon.pl/mobilny/

Regulamin konkursu mobilny Pyrkon 2019

Formularz konkursowy znajdziecie tutaj: https://forms.gle/pcJnwtjF1kJbT9hz8

Krzysiek Shirou Borowiak
Organizator ds. Aplikacji Mobilnych