Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Conan wraca pod skrzydła Marvela!

Marvel odzyskał swoje dziecko – Conan Barbarzyńca. Po 15 latach wydawnictwo Dark Horse Comics utraciło prawa do postaci. 

Przygoda Conana trochę już trwa

Wszytko zaczęło się w roku 1930, kiedy to Robert E. Howard stworzył Conana w serii opowiadań fantasy publikowanych w magazynie „Weird Tales”. To właśnie tam powstała główna postać, która rozwijała się nawet po śmierci autora. Historię kontynuował między innymi Poul Anderson czy Lin Carter.
W 1930 roku Conan stał się bohaterem komiksowym, do czego doszło właśnie dzięki Marvelovi. Trwało to dosyć długo, bo aż do 2000 roku, gdzie nasz Cymeryjczyk mógł odpocząć przez pewien czas, by po trzech latach znów powrócić. Komiks przeszedł do Dark Horse Comics, gdzie przez 15 udanych lat zdobywał nadal popularność. Aktualnie znów wraca do łapek swojego komiksowego stwórcy!

Ciekawe co przyniesie mu nowa, ale jednak znana już Marvelowska droga. Conan jest silny, przecież w filmie był grany przez Arnolda Schwarzeneggera, więc raczej nie ma powodów, że stanie mu się krzywda 😀
Wszystkiego dowiemy się w styczniu 2019 roku, a szczegóły zostaną podane niedługo!

Conan Returns to Marvel

Today, Marvel Entertainment and Conan Properties International are excited to announce the iconic CONAN franchise will make its grand return to Marvel next year. With over 650 issues from 1970 to 2000, Marvel brought fans the adventures of Conan The Barbarian, Conan the Adventurer, Conan the Savage, and Savage Sword of Conan, among other popular titles.

Awatar autora

O autorze

Paulina Kotlorz

Lubię kocyk, herbatę, kotki i czekoladę.