Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

W Strefie Naukowej nie zabraknie popularyzatorów nauki. Faceci w Kitlach odwiedzą Pyrkon!

Jesteście żądni wiedzy? Koniecznie musicie odwiedzić Strefę Naukową, ponieważ jej kolejnymi gośćmi będą Faceci w Kitlach – Cezary Odrzygóźdź oraz Marcin Osuch!

Faceci w Kitlach – kim są?

Faceci w Kitlach to popularnonaukowy podcast, którego twórcy – Cezary Odrzygóźdź oraz Marcin Osuch – poruszają ważne tematy. Znajdziecie tam odcinki dotyczące przyszłości transplantologii, bezpieczeństwa w sieci, o depresji oraz o tym, czy możliwe jest stworzenie Genetycznie Modyfikowanego Superbohatera. 

Sami więc widzicie, że nie będziemy gołosłowni, jeśli stwierdzimy, że swoim podcastem Faceci w Kitlach oferują szeroki zakres wiedzy i zapewne każdy słuchacz znajdzie coś, co go zainteresuje!

Cezary oraz Marcin – kilka słów o nich

https://faceciwkitlach.pl/o-nas/

Cezary Odrzygóźdź jest współzałożycielem podcastu Faceci w Kitlach. To pasjonat i popularyzator nauki, który potrafi godzinami o niej rozmawiać. Realizuje doktorat w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu, gdzie stara się zgłębić tajniki transportu RNA między komórkami. Kiedy wychodzi z laboratorium, prowadzi szkolenia z wystąpień publicznych, zarządzania projektami oraz prezentowania wyników badań naukowych.

https://faceciwkitlach.pl/o-nas/

Marcin Osuch również jest pasjonatem nauki i współzałożycielem podcastu Faceci w Kitlach, z zawodu i wykształcenia jest zaś biotechnologiem. Na co dzień pracuje w Instytucie Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu, a po godzinach jest instruktorem harcerskim, fanatykiem gór oraz dobrej kuchni.

Jeśli jesteście zainteresowani tym, co Faceci w Kitlach mają do zaprezentowania podczas tegorocznego Pyrkonu, to koniecznie musicie odwiedzić Strefę Naukową! A tymczasem zajrzyjcie na stronę internetową naszych gości oraz na ich social media!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.