Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Autorka nagradzanego “Płomienia” na Pyrkonie? Magdalena Salik gościem Strefy Literackiej!

Możecie być pewni, że w tym roku nie zabraknie w Strefie Literackiej silnej reprezentacji rodzimych autorów fantastyki. Z przyjemnością ogłaszamy, że do grona gości Pyrkonu dołączyła Magdalena Salik!

Magdalena Salik – pisarka, dziennikarka i graczka?

Magdalena Salik Pyrkon

Magdalena Salik urodziła się w 1978 roku w Zamościu. Ukończyła Szkołę Główną Handlową w Warszawie. W 2006 zaczęła pracę w dziale naukowym gazety codziennej „Dziennik. Polska, Europa, Świat”, zaś od jedenastu lat pracuje w redakcji „Focusa”. 

Magdalena Salik zadebiutowała w 2009 roku powieścią „Gildia Hordów”, otwierającą cykl „Doliny mroku”. To jednak książka „Płomień”, która ukazała się w 2021 roku nakładem wydawnictwa Powergraph, zdobyła dwie prestiżowe nagrody – Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego oraz Nagrodę im. Janusza A. Zajdla.

Wieść gminna niesie, że lubi rosyjski rock folk oraz pagan folk, a wolne chwile spędzała w grze MMO Forge of Empires.

Magdalena Salik na Pyrkonie!

To drugi raz, gdy Magdalena Salik odwiedzi Pyrkon! W zeszłym roku pojawiła się z prelekcją “Czego jeszcze nie ma w SF: najorginalniejsze teorie naukowe, które dopiero czekają na wykorzystanie w fantastyce” 

Co przygotuje dla nas w tym roku? O tym koniecznie przekonajcie się sami!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.