Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Algorytmy Wojny opanują Pyrkon, czyli Michał Cholewa w Poznaniu!

Blok Literacki nie daje swoim fanom nawet chwili odpoczynku i znowu ogłasza nowego gościa! Michał Cholewa, znany pisarz science fiction, pojawi się na Pyrkonie, by spotkać się z Wami i porozmawiać o swojej twórczości! Tego chyba nie możecie przegapić. 😉

Michał Cholewa, Pyrkon 2018, blok literacki, Algorytmy Wojny Z domu fantasta

Z wykształcenia matematyk (absolwent Uniwersytetu Śląskiego), zawodowo informatyk, z zamiłowania fantasta. Swoją przygodę z fantastyką zaczynał w młodym wieku od „Hobbita” i „Bajek Robotów”, potem „Odysei kosmicznej 2001” (początkowo nie zrozumiał, dopiero 15 lat później zaczął ogarniać, ale pewnie też nie wszystko) i dziwnego aktorsko-animowanego „Władcy Pierścieni”.

 

Z zamiłowania pisarz

Działalność pisarską rozpoczął w Sekcji Literackiej Śląskiego Klubu Fantastyki, debiutował w 2008 roku w fabrycznej antologii „Epidemie i Zarazy”. W 2012 roku wydał mocną pozycję science fiction „Gambit”, pierwszy tom serii „Algorytm Wojny”. Druga część „Punkt cięcia” ukazała się w roku 2013, a rok później, w 2014, światło dzienne ujrzał trzeci tom cyklu „Forta”, za którą w 2015 roku uzyskał Nagrodę im. Janusza Zajdla oraz Srebrne Wyróżnienie Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Czwarta część serii – „Inwit”, otrzymała nominację do Narody Zajdla za rok 2016.

Obecnie ma na swoim koncie cztery powieści, jeden zbiór opowiadań i garść luźnych tekstów rozrzuconych po antologiach i czasopismach.

Jak podają niektóre źródła – jest wielkim fanem słodyczy. 😉

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love