Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Aqua – influencerka i trenerka Pokémon odwiedzi Pyrkon

Pokemon TCG to kolekcjonerska gra karciana, która pierwszy raz ujrzała światło dzienne w 1996 roku jako dzieło Wizards of the Coast, autorów odnoszącego sukcesy Magic: The Gathering, zanim wróciła pod banderę Pokemon USA inc. Polska dystrybucja pojawiła się na rynku w 2010 roku i z miejsca zdobyła serca zarówno fanów kieszonkowych potworów, jak i entuzjastów kolekcjonerskich karcianek. Doskonale wiemy, że wy również kochacie karty ze stworkami, czemu daliście wyraz podczas poprzednich edycji Pyrkonu. W tym roku zaprosiliśmy więc prawdziwą specjalistkę, która zarówno na uniwersum Pokemon, jak i na tajnikach rozgrywki zna się, jak mało kto.

Czy już wszystkie (karty) masz?

Niektórzy ludzie twierdzą, że najbardziej w swoim życiu pragną bogactwa i sławy. Nasz tegoroczny gość ma jednak dużo bardziej ambitne marzenie: chce złapać je wszystkie!

Aqua to polska maniaczka pokemonów, dobrze znana lokalnemu fandomowi. Do jego rozwoju przyczyniła się prowadząc kanał na YT, na którym publikuje różnorodne treści. Śledzące ją osoby mogą zapoznać się newsami ze świata Pokemon, openingami i recenzjami zestawów kart Pokemon TCG.

Aqua przez dużą część swojego życia brała czynny udział we współtworzeniu fandomu mangi w Polsce – na jej kanale znajdziecie, oprócz materiałów dotyczących jej ulubionej karcianki, również relacje z wydarzeń i eventów oraz wywiady z ciekawymi osobistościami ze świata Pokemon. 

Odwiedźcie Strefę Mangi i Anime podczas Pyrkonu 2024 by spotkać naszych gości prosto ze świata kieszonkowych potworów (liczba mnoga nie jest tu bynajmniej pomyłką – Aqua nie będzie jedyną osobą, którą będziecie chcieli tu spotkać, jeśli jesteście fanami Pokemonów).


Tymczasem – koniecznie odwiedźcie Jej kanał na YT (zadanie dla chętnych: napiszcie “Pyrkemon” w komentarzu pod jej najnowszym filmem!)

> Kanał Aqua TCG na YouTube <


Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.