Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Strona główna » Strefa Mangi i Anime

blok fantastyki dalekowschodniej pyrkon

Strefa Mangi i Anime

Serce Strefy Mangi i Anime bije pełne entuzjazmu, a to dzięki wyjątkowym prelegentom oraz niesamowitym inicjatywom, które zaserwują Wam fantastyczne atrakcje. Tutaj przenikniecie w świat (pop)kultury Dalekiego Wschodu, gdzie tematyka jest równie szeroka jak otwarta przestrzeń wszechświata! Wspólnie zdecydujecie, jakie serie warto oglądać/ czytać, a także, zagłębicie się w obszary k-popu, bieżących tematów obiegających fandom, a nawet zanurzycie się w tradycje fascynujących krain Azji Wschodniej. 

O Strefie Mangi i Anime można by pisać godzinami, jednak nie od tego jest wstęp. Zapraszamy do zapoznania się, co znajdziecie w niej w roku 2024!

Strefa Mangi i Anime na Pyrkonie

Następny post
Następny post

Azja jest ogromna. Tak jak i Strefa Mangi i Anime!

Maskotka Strefy Mangi i Anime

Zazwyczaj w jednej hali targowej jest jedna lub dwie strefy. No, może czasem trzy, bo tak rozległa jest ogólnie pojęta fantastyka! A co jeśli powiemy Wam, że w przypadku Strefy Mangi i Anime jest na odwrót? Głównym jej pawilonem jest hala 7., jednak jej macki sięgają w różne zakątki terenu Targów. To tylko pokazuje, jak na przestrzeni lat Manga i Anime zostały spopularyzowane w Polsce… i na Pyrkonie!

 

Nie zabraknie porywających tłumy koncertów tematycznych na Scenie Plenerowej. A może marzycie, by przeżyć przygody niczym bohaterowie anime „3-gatsu no Lion” czy „Hikaru no Go”? W takim razie spróbujcie swoich sił w tradycyjnych grach japońskich: Go, Shogi i Mahjong! Powrócą także znane Wam już z zeszłego roku „Chibi-Strefy”, czyli miejsca, gdzie grupy miłośników japońskiej popkultury – od fanów dla fanów – dzielą się swoimi doświadczeniami, prowadzą fantastyczne atrakcje, a także tworzą przestrzeń, gdzie każdy fan kultury azjatyckiej znajdzie coś dla siebie!

Mangowcy i Mangówki, szykujcie lightsticki!

Z zagranicznych gwiazd zaprosiliśmy już dla Was Burnout Syndromes, japońską grupę rockową, która wniosła swój wkład w oryginalne ścieżki dźwiękowe do znanych anime jak Haikyuu (openingi „FLY HIGH!!”, „Phoenix”, „Hikari Are”), Dr. Stone (opening „Good Morning [New] World!”) oraz Gintama (ending „Hana Ichi Monme”). Wystąpią dla Was na Scenie Plenerowej, a ich obecność na festiwalu stała się możliwa dzięki wsparciu ze strony Anime Connect.

To jednak dopiero początek! Śledźcie uważnie naszą stronę oraz socjalki po więcej (mangowych 🥭) wrażeń! 

PYRKON: Strefa Mangi i Anime

Serce Strefy Mangi i Anime bije pełne entuzjazmu, a to dzięki wyjątkowym prelegentom oraz niesamowitym inicjatywom, które zaserwują Wam fantastyczne atrakcje. Tutaj przenikniecie w świat (pop)kultury Dalekiego Wschodu, gdzie tematyka jest równie szeroka jak otwarta przestrzeń wszechświata!

UWAGA: W widoku edytora blok prezentuje nieaktywny, przybliżony wygląd. Poprawne wyświetlanie następuje w widoku frontendowym strony.

Tak bawiliśmy się na Pyrkonie 2023