Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Blok Fantastyki Dalekowschodniej ogłasza gościa. Paweł “rep” Dybała na Pyrkonie!

Właśnie dotarła do nas fantastyczna wiadomość z Bloku Fantastyki Dalekowschodniej. Już teraz możecie zacząć szykować się na spotkanie z Pawłem “rep” Dybałą, tłumaczem takich mang jak „Fullmetal Alchemist”, „Death Note”, „Bleach” czy „One Piece”.

paweł dybała tłumacz manga Specjalista od tłumaczeń i fan sucharów

Paweł “rep” Dybała od ponad dwunastu lat pracuje jako tłumacz i koordynator pionu tłumaczeniowo-redakcyjnego wydawnictwa J.P.F.. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie uczy m.in. jak tłumaczyć mangi. Autor rozlicznych publikacji na temat automatycznego przetwarzania humoru przez sztuczną inteligencję oraz polskich przekładów takich mang jak „Fullmetal Alchemist”, „Death Note”, „Bleach”, „One Piece”, „Służąca Przewodnicząca”, “One Punch Man”, „Berserk”, „Blame!”, „Soul Eater” czy „Atak Tytanów”. Prywatnie jest fanem suchych sucharów oraz „Evangeliona”.

Awatar autora

O autorze

Magda Walczak

Filolog z przypadku, leń z natury. Jeśli nie musi, to piechotą nie chodzi, ale ujdzie w tłoku. Zdarza się, że coś jej chodzi po głowie, chociaż nigdy przed 9 rano. Za to jej miłość do seriali przechodzi ludzkie pojęcie. Lubi chadzać swoimi ścieżkami, mimo że radzą jej raczej pójść po rozum do głowy.