Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Czas napełnić czachy RPG-ami! Grupa Lans Macabre na Pyrkonie!

Pomimo upływu lat i pędzącej na złamanie karku cyfryzacji, gry RPG wciąż pozostają, jak twierdzą nasi goście, medium młodym, choć niedocenianym. Jest jeszcze wiele osób, do których trzeba dotrzeć oraz możliwości, które należałoby odkryć. Wbrew temu co twierdził Gajusz Juliusz Cezar – nie wszystkie kości zostały jeszcze rzucone.

Lans Macabre Drużyna, którą połączyła miłość do RPG-ów

Jak przystało na propagatorów gier fabularnych, członkowie grupy poznali się na obozach erpegowych, gdzie pełnili rolę mistrzów gry i wychowawców. Od lat podróżują ze sobą na szlaku, który doprowadził ich na dziesiątki konwentów, gdzie prowadzili prelekcje i warsztaty. Najdawniejsze inicjatywy grupy odbywały się jeszcze w szkolnych salach, podczas Pyrkonów dawno minionych. Większość wysiłków członków Lanse Macabre była skupiona na pracy z młodzieżą i zachęcaniu nowych ludzi do erpegowego fandomu. Później pojawił się też kanał YouTube. Publikowane były na nim poradniki z serii „Erpegowy Yak” oraz live’y i nagrania sesji RPG.

Od wakacyjnych obozów po własne wydawnictwo

Lans Macabre współpracowało do tej pory z bardzo ważnymi dla polskiej sceny RPG wydawnictwami, wliczając w to dobrze znane fanom Warhammera Copernicus Corporation, a także Black Monk Games czy Alis Games. Spod ich kolektywnego pióra wyszły oficjalne scenariusze przygód do siódmej edycji Zewu Cthulhu. Jedno z ich dzieł – „Prawdziwa Twarz” – zostało przetłumaczone na język angielski i opublikowane przez wydawnictwo Chaosium w zbiorze „Does Love Forgive?”

Po wielu latach członkowie grupy powołali do życia wydawnictwo Lans Macabre Publishing (w skrócie LM Publishing). Już teraz może poszczycić się ono rosnącą z roku na rok listą odnoszących sukcesy publikacji. Wśród nich wymienić można chociażby zbiór uniwersalnych scenariuszy kryminalnych „Case Files: The Serial Killers” oraz ich autorski system w klimacie epic fantasy – „Smoczy Jeźdźcy” oparty o mechanikę Year Zero Engine*

Co przygotowali dla was Lansi?

Na Pyrkonie 2024 będziecie mieli okazję spotkać się z pięcioosobową reprezentacją grupy w składzie: Paweł „Skała” Jurgiel, Airis Kamińska, Arkadiusz „Aranx” Lesiak, Marcin Życzkowski oraz Zbigniew „Zed” Zych. Poprowadzą oni dla was kilka atrakcji, w tym panel o utrzymaniu dynamicznego tempa akcji w trakcie sesji, oraz opowiedzą o kulisach powstawania „Smoczych Jeźdźców”.

Koniecznie zapoznajcie się z twórczością naszych gości! Znajdziecie ją, klikając poniższe linki:

http://lansmacabre.pl/

https://www.facebook.com/lansmacabrepublishing/

https://www.youtube.com/@LansMacabre


* której autor (Tomas Härenstam), również pojawi się w tym roku na Pyrkonie.

Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.