Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Strona główna » Strefa RPG/RPGralnia

strefa fabularna pyrkon

Strefa RPG/RPGralnia

Jedyna rzecz która Was ogranicza, to Wasza wyobraźnia!” – na całym Pyrkonie nie ma miejsca, gdzie to motto mogłoby wybrzmieć bardziej, niż na Strefie RPG. Gry RPG od lat pozwalają kolejnym pokoleniom graczy łamać schematy, realizować śmiałe plany i choć na chwilę uciec do świata znanego z książek, komiksów i gier video. Niezależnie od tego, czy dopiero czekacie na swoją pierwszą przygodę, czy przeżyliście już dziesiątki lub setki żyć w różnych uniwersach albo po prostu przechodzicie obok – Strefa RPG czeka właśnie na Was!

Następny post
Następny post

Strefa RPG – miejsce, gdzie krzyżują się wszystkie ścieżki


Gdzie dziś poniesie Was przygoda?

Może zostaniecie kosmicznymi podróżnikami, walczącymi z obcą florą i fauną? Albo stawicie czoła hordom potworów czających się w mrokach starożytnych ruin, uzbrojeni w magię i miecz?

Macie ochotę rozwikłać zagadkę detektywistyczną w zasnutym mgłą i dymem steampunkowym mieście lub wziąć udział w dworskich intrygach, mających miejsce w murach rodowej twierdzy na stołecznej planecie małego międzygwiezdnego państwa, daleko na rubieżach zamieszkanej przez człowieka przestrzeni?

Od fanów horroru, po miłośników magicznych kucyków – na Strefie RPG wszyscy mogą odnaleźć coś co uczyni ich sesje jeszcze bardziej wciągającymi i zabawnymi.


RPG ze świata Heroes of Might and Magic — zapowiedź i pierwsze spojrzenia

Modiphius, wraz z naszymi polskimi kolegami z Lans Macabre Publishing właśnie ogłosił prace nad Heroes of Might and Magic RPG.

Studio kreśli obraz wciągającej rozgrywki w systemie D20, w której gracze będą mogli odwiedzić świat Enroth, znany z pierwszych 3 części kultowej serii. Jeśli już teraz nie rwiecie się do walki, by u boku Katarzyny Ironfist dołożyć się do Odnowienia Erathi — mamy dla was świetną wiadomość!

Wszystkich głodnych pierwszego spojrzenia na ten najnowszy projekt Modiphius Entertainment zapraszamy na prezentację w piątek w sali RPG 1, o godzinie 15.00.


Na rozdrożu światów – Co nas czeka podczas Pyrkonu 2024?

Tak samo jak gry wyobraźni nie mają granic, tak samo atrakcje Strefy RPG będą zróżnicowane i bogate. Chcemy, aby każdy odnalazł coś dla siebie, niezależnie od tego czy jest elfem, krasnoludem, kosmitą czy po prostu zbłądził w nasze progi.


Fantastyczne miejsce… na sesję RPG

Bijącym sercem naszej strefy pozostaje, tradycyjnie, RPGralnia, zlokalizowana w pawilonie 8. W tym miejscu znajdziecie ponad sto stołów, przy których czekać na was będą Dyżurni Mistrzowie Gry, uzbrojeni w swoją wyobraźnię i kreatywność, gotowi przeprowadzić graczy przez emocjonujące przygody oraz otworzyć przed nimi portale do innych światów. Część stołów pozostanie również do dyspozycji drużyn, które mają już w swoich szeregach mistrza gry. Dla tych, którzy uwielbiają dłuższe sesje albo mają ochotę na nocną rozgrywkę, RPGralnia pozostanie otwarta przez całą dobę.


Jeśli jesteście zainteresowani rozegraniem sesji RPG na Pyrkonie, koniecznie rzućcie okiem na

Regulamin RPGralni


Nasza obecność nie ograniczy się jedynie do RPGralni i sal prelekcyjnych, zlokalizowanych na antresoli w pawilonie 7 – atrakcje związane z RPG-ami oraz Mistrzów Gry znajdziecie również na terenie innych stref Pyrkonu.


Rzuć na wiedzę tajemną!

Na terenie samej Strefy Fabularnej będziecie mieli okazję spotkać zaproszonych przez nas gości, gotowych podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz skłonnych uchylić rąbka tajemnicy na temat branży związanej z grami fabularnymi.

Czeka na Was także wiele innych atrakcji, włączając w to okazje do zdobycia wiedzy na temat prowadzenia sesji albo realistycznego odgrywania swojej postaci.

Dobrze zaplanujcie swój pobyt na Strefie RPG – zapewniamy, że nie będziecie mieli ani chwili wytchnienia!


Tam, gdzie ujawniają się sekrety sztuki — weźcie udział w Warsztatach RPG

Czasy, gdy tajemna wiedza przekazywana była z mistrza na czeladnika, minęły już wieki temu. We wspaniałym nowym tysiącleciu wszystkiego można nauczyć się, korzystając z wyszukiwarki. Niemniej — nic nie zastąpi spotkania twarzą w twarz z doświadczonym mentorem, który nie tylko wyjawi arkana swej sztuki, ale również pokaże jak zastosować je w praktyce.

Warsztaty RPG będą wyjątkową atrakcją, podczas której będziecie mogli spotkać się nie z jednym nauczycielem, lecz skorzystać z wiedzy całego kolektywu. Nasi goście poprowadzą dla Was cykl spotkań, składających się z części teoretycznej, która odbędzie się w sali programowej oraz zajęć praktycznych w RPGralni. 

Dla niektórych wcielanie się w fantastyczną postać oraz kreacja immersyjnego świata są czynnościami tak naturalnymi, jak oddychanie. Dla innych — jest to spore wyzwanie, które wymaga wyjścia ze swojej strefy komfortu.

Nie ma jednak znaczenia to, czy posiadasz wrodzony talent, czy dopiero rozprawiasz się ze swoją tremą; ani to, ile scenariuszy oraz martwych postaci pozostawiłeś na swojej drodze.

Gry fabularne są prawdziwą sztuką, a nic nie ułatwia pracy nad swoim warsztatem tak jak spotkanie z doświadczonym nauczycielem.


Sesje RPG na Pyrkonie. Przeżyjcie przygody bez granic!

Na Pyrkonie, niczym na wędrowców na szlaku pełnym magicznych tajemnic, czeka na Was niezliczona ilość sesji RPG, które przeniosą Was w najbardziej niezwykłe światy! Nasza RPGralnia w pawilonie 8 to epicentrum tego fantastycznego zamieszania. Zapewne zastanawiacie się, czego dokładnie możecie się tam spodziewać – Oto ABC tegorocznej Strefy, z którą każdy fan erpeżków powinien się zapoznać.

Zacznijmy od najważniejszego pytania – jak? Za pomocą zaledwie kilku kliknięć na stronie roleplay.pyrkon.pl, możecie zarezerwować swoje miejsce na sesje już na 8 godzin przed ich rozpoczęciem. Koniecznie zapiszcie sobie ten link, by być na bieżąco ze wszystkimi nadchodzącymi przygodami.

W tym roku ponad 80 Dyżurnych Mistrzów Gry sprawi, że z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Na miłośników klasycznych lochów i smoków czeka ponad 250 sesji, każda unikalna i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Ale to nie wszystko! Wpadajcie na szybkie sesje bez zapisów, prowadzone przez MG z Erpegowego Cyrku oraz Erpegówka – tu obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, więc bądźcie gotowi na błyskawiczne decyzje!

Pyrkon to także miejsce, gdzie możecie zrobić coś dobrego podczas zabawy. Sesje charytatywne prowadzone przez Drużynę Odkrywców pozwolą Wam nie tylko przeżyć niesamowite przygody, ale także wspomóc szczytne cele. 


Przy odrobinie szczęścia zagracie w specjalne Pyrkonowe jednokartkowe RPG. Dodatkowo śmiało dołączajcie do sesji prowadzonych przez mistrzów gry z konwentu Kapitularz oraz Stowarzyszenia Topory, którzy przygotowali wyjątkowe kampanie specjalnie na tegoroczne wydarzenie.

A co, jeśli macie własny scenariusz, który chcecie poprowadzić? Żaden problem! Zgłaszajcie swoje sesje przez wspomnianą już stronę roleplay.pyrkon.pl, a przydzielimy Wam stolik, gdzie będziecie mogli poprowadzić swoją epicką opowieść. Inni gracze również będą mogli się zapisywać do Waszej sesji, więc nie martwcie się, że przed wyruszeniem w drogę nie zbierzecie drużyny.

Jeśli jednak wolicie zachować swobodę i chcecie jedynie stolik dla swojej ekipy, bez udostępniania zapisów publicznie, odwiedźcie Punkt Obsługi Mistrzów oraz Graczy eRPeGie (POMoGe) w Pawilonie 8. Tam otrzymacie stolik do gry, gdzie możecie w pełni oddać się tworzeniu niezapomnianych historii.


Współtwórz z nami Strefę Fabularną – zostań Dyżurnym Mistrzem Gry

Współcześni skaldowie! Bardowie nowego tysiąclecia!

Baśniopisarze, światotwórcy i gryzipiórki! Potrzebujemy Waszej pomocy!


Jak co roku zapraszamy Was do współtworzenia RPGralni jako Dyżurni Mistrzowie Gry.
Wszystkie informacje dotyczące naboru znajdziecie pod >tym linkiem<.Dla niewtajemniczonych – czym są RPGi?

Cieszące się niesłabnącą od dziesięcioleci popularnością gry RPG pozwalają uczestnikom wcielić się w stworzone przez siebie postaci i za pomocą narracji odgrywać ich poczynania.

Rolę narratora przejmuje Mistrz Gry, który opisuje reszcie uczestników otaczający ich świat i decyduje o przebiegu przygody. Ramy rozgrywki są sprecyzowane przez system – zestaw informacji o uniwersum, w którym rozgrywają się wydarzenia oraz opis mechanizmów, które pozwalają rozstrzygnąć wynik akcji graczy, których powodzenie opiera się o kompetencje i cechy odgrywanych przez nich postaci.

Różne systemy kładą nacisk na inne aspekty rozgrywki: dla przykładu – jedne z nich mogą skupiać się na walce i dawać graczom szeroki wachlarz umiejętności związanych z efektywnym pokonywaniem przeciwników. Inne, oparte o przygody kryminalne, skupiają się na interakcjach z odgrywanymi przez Mistrza Gry postaciami pobocznymi oraz mechanikach pozwalających odgrywać osoby pochodzące ze specyficznych środowisk i posiadających nabytą w ciągu życia przydatną wiedzę i kompetencje.

Łącząc umiejętnie prowadzoną narrację, zaangażowanie graczy oraz zasady wprowadzane przez system, uczestnicy rozgrywki mogą w pełni zanurzyć się w przedstawionym świecie, w którym posiadają całkowitą wolność wyboru, a jednocześnie każda ich decyzja obarczona będzie konsekwencjami dla biegu historii.


RPG Jam 2024

Weź udział w twórczym, całonocnym maratonie i stwórz swój własny system RPG!


Regulamin Wydarzenia RPG Jam 2024


PYRKON – Strefa RPG

Jedyna rzecz która Was ogranicza, to Wasza wyobraźnia! Na całym Pyrkonie nie ma miejsca, gdzie to motto mogłoby wybrzmieć bardziej, niż na Strefie RPG. Gry RPG od lat pozwalają kolejnym pokoleniom graczy łamać schematy, realizować śmiałe plany i choć na chwilę uciec do świata znanego z książek, komiksów i gier video.

Rzuć okiem na zdjęcia z poprzednich edycji!

UWAGA: W widoku edytora blok prezentuje nieaktywny, przybliżony wygląd. Poprawne wyświetlanie następuje w widoku frontendowym strony.