Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Strefa RPG/RPGralnia

Jedyna rzecz która Was ogranicza, to Wasza wyobraźnia!” – na całym Pyrkonie nie ma miejsca, gdzie to motto mogłoby wybrzmieć bardziej, niż na Strefie RPG. Gry RPG od lat pozwalają kolejnym pokoleniom graczy łamać schematy, realizować śmiałe plany i choć na chwilę uciec do świata znanego z książek, komiksów i gier video. Niezależnie od tego, czy dopiero czekacie na swoją pierwszą przygodę, czy przeżyliście już dziesiątki lub setki żyć w różnych uniwersach albo po prostu przechodzicie obok – Strefa RPG czeka właśnie na Was!

Następny post
Następny post

Strefa RPG – miejsce, gdzie krzyżują się wszystkie ścieżki


Gdzie dziś poniesie Was przygoda?

Może zostaniecie kosmicznymi podróżnikami, walczącymi z obcą florą i fauną? Albo stawicie czoła hordom potworów czających się w mrokach starożytnych ruin, uzbrojeni w magię i miecz?

Macie ochotę rozwikłać zagadkę detektywistyczną w zasnutym mgłą i dymem steampunkowym mieście lub wziąć udział w dworskich intrygach, mających miejsce w murach rodowej twierdzy na stołecznej planecie małego międzygwiezdnego państwa, daleko na rubieżach zamieszkanej przez człowieka przestrzeni?

Od fanów horroru, po miłośników magicznych kucyków – na Strefie RPG wszyscy mogą odnaleźć coś co uczyni ich sesje jeszcze bardziej wciągającymi i zabawnymi.


Na rozdrożu światów – Co nas czeka podczas Pyrkonu 2024?

Tak samo jak gry wyobraźni nie mają granic, tak samo atrakcje Strefy RPG będą zróżnicowane i bogate. Chcemy, aby każdy odnalazł coś dla siebie, niezależnie od tego czy jest elfem, krasnoludem, kosmitą czy po prostu zbłądził w nasze progi.


Fantastyczne miejsce… na sesję RPG

Bijącym sercem naszej strefy pozostaje, tradycyjnie, RPGralnia, zlokalizowana w pawilonie 8. W tym miejscu znajdziecie ponad sto stołów, przy których czekać na was będą Dyżurni Mistrzowie Gry, uzbrojeni w swoją wyobraźnię i kreatywność, gotowi przeprowadzić graczy przez emocjonujące przygody oraz otworzyć przed nimi portale do innych światów. Część stołów pozostanie również do dyspozycji drużyn, które mają już w swoich szeregach mistrza gry. Dla tych, którzy uwielbiają dłuższe sesje albo mają ochotę na nocną rozgrywkę, RPGralnia pozostanie otwarta przez całą dobę.


Jeśli jesteście zainteresowani rozegraniem sesji RPG na Pyrkonie, koniecznie rzućcie okiem na

Regulamin RPGralni


Nasza obecność nie ograniczy się jedynie do RPGralni i sal prelekcyjnych, zlokalizowanych na antresoli w pawilonie 7 – atrakcje związane z RPG-ami oraz Mistrzów Gry znajdziecie również na terenie innych stref Pyrkonu.


Rzuć na wiedzę tajemną!

Na terenie samej Strefy Fabularnej będziecie mieli okazję spotkać zaproszonych przez nas gości, gotowych podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz skłonnych uchylić rąbka tajemnicy na temat branży związanej z grami fabularnymi.

Czeka na Was także wiele innych atrakcji, włączając w to okazje do zdobycia wiedzy na temat prowadzenia sesji albo realistycznego odgrywania swojej postaci.

Dobrze zaplanujcie swój pobyt na Strefie RPG – zapewniamy, że nie będziecie mieli ani chwili wytchnienia!


Współtwórz z nami Strefę Fabularną – zostań Dyżurnym Mistrzem Gry

Współcześni skaldowie! Bardowie nowego tysiąclecia!

Baśniopisarze, światotwórcy i gryzipiórki! Potrzebujemy Waszej pomocy!


Jak co roku zapraszamy Was do współtworzenia RPGralni jako Dyżurni Mistrzowie Gry.
Wszystkie informacje dotyczące naboru znajdziecie pod >tym linkiem<.Dla niewtajemniczonych – czym są RPGi?

Cieszące się niesłabnącą od dziesięcioleci popularnością gry RPG pozwalają uczestnikom wcielić się w stworzone przez siebie postaci i za pomocą narracji odgrywać ich poczynania.

Rolę narratora przejmuje Mistrz Gry, który opisuje reszcie uczestników otaczający ich świat i decyduje o przebiegu przygody. Ramy rozgrywki są sprecyzowane przez system – zestaw informacji o uniwersum, w którym rozgrywają się wydarzenia oraz opis mechanizmów, które pozwalają rozstrzygnąć wynik akcji graczy, których powodzenie opiera się o kompetencje i cechy odgrywanych przez nich postaci.

Różne systemy kładą nacisk na inne aspekty rozgrywki: dla przykładu – jedne z nich mogą skupiać się na walce i dawać graczom szeroki wachlarz umiejętności związanych z efektywnym pokonywaniem przeciwników. Inne, oparte o przygody kryminalne, skupiają się na interakcjach z odgrywanymi przez Mistrza Gry postaciami pobocznymi oraz mechanikach pozwalających odgrywać osoby pochodzące ze specyficznych środowisk i posiadających nabytą w ciągu życia przydatną wiedzę i kompetencje.

Łącząc umiejętnie prowadzoną narrację, zaangażowanie graczy oraz zasady wprowadzane przez system, uczestnicy rozgrywki mogą w pełni zanurzyć się w przedstawionym świecie, w którym posiadają całkowitą wolność wyboru, a jednocześnie każda ich decyzja obarczona będzie konsekwencjami dla biegu historii.


Rzuć okiem na zdjęcia z poprzednich edycji!

UWAGA: W widoku edytora blok prezentuje nieaktywny, przybliżony wygląd. Poprawne wyświetlanie następuje w widoku frontendowym strony.