Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Czy na Pyrkonie pojawi się Maciej Musiał? Odpowiedź to TAK!

Macieja Musiała prawie nikomu przedstawiać nie trzeba. Większość z nas doskonale zna cieszący się ogromną popularnością serial familijny Rodzinka.pl, w którym Maciek grał przez wiele lat. Tym bardziej cieszy fakt, że będziemy mieli okazję zobaczyć i posłuchać Macieja na Pyrkonie!

Od “Rodzinki.pl” do ról w “Wiedźminie” i “1899”

Maciej swoją karierę aktorską rozwija od wczesnej młodości. Wystąpił w wielu filmach i serialach, jak na przykład Futro, Offline, Mój biegun, 1983 czy serial kryminalny Klangor emitowany na antenie Canal+. Szczególną popularność i sympatię widzów przyniosła mu rola Tomka Boskiego w Rodzince.pl

Na tym jednak Maciek nie poprzestaje. Realizuje się nie tylko w aktorstwie, w swoim dorobku ma także liczne role dubbingowe, swoich sił spróbował nawet jako prezenter telewizyjny – sporo z nas na pewno oglądało go jako współprowadzącego kulis w The Voice of Poland. Maciek wystąpił również w teledysku Bedoesa do utworu „Rewolucja romantyczna”! Jest również pomysłodawcą i jednym z producentów wykonawczych pierwszego polskiego serialu Netflixa, 1983 (2018), w którym zagrał główną rolę. 

Ten bogaty dorobek zaowocował prestiżowymi wyróżnieniami i nagrodami – Maciej jest laureatem Telekamery 2016 dla nadziei telewizji. W 2019 roku znalazł się natomiast na europejskiej liście magazynu „Forbes” 30 Under 30 w kategorii Rozrywka. 

Przy tak imponująco rozwijającej się karierze nie mogło skończyć się tylko na polskich produkcjach. Maciej ma na koncie role w serialach takich jak Wiedźmin, w którym wcielił się w postać Sir Lazlo, cintryjskiego rycerza służącego królowej Calanthe, czy 1899!, w którym zagrał Olka, chłopaka pracującego na statku Kerberos na dolnych pokładach. 

Na Pyrkonie będziecie mogli zapytać Macieja, jak wygląda praca przy produkcjach tak wielkich seriali czy wypytać go o jego wcześniejsze i przyszłe projekty. Kto wie, może nawet zdradzi Wam co nieco o swoim pomyśle i planie na sukces albo przekaże jakieś wskazówki dla przyszłych aktorów?

To co? Tak jak my nie możecie się już doczekać, by spotkać Maćka w Strefie Filmowo-Serialowej? 

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.