Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

David Lloyd, ilustrator komiksu V For Vendetta, zawita do Strefy Komiksowej!

Prawie każdy widział, czytał lub choć słyszał o “V For Vendetta” i kojarzy charakterystyczną postać V, zamaskowanego mężczyzny. To tytuł, w którym poruszono wiele problemów, takich jak wolność jednostki, nadużycie władzy, manipulacja społeczna i walka z totalitaryzmem. Zaś sama maska Guya Fawkesa stała się symbolem oporu i buntu w kulturze popularnej. Komiks ten to klasyk wśród dzieł literatury graficznej, którego problematyka jest wciąż aktualna. Dlatego też niezwykle ekscytującym wydarzeniem podczas nadchodzącego Pyrkonu będzie spotkanie z Davidem Lloydem, który odpowiada za stronę graficzną tego wyjątkowego komiksu!

Poznajmy Davida Lloyda i jego twórczość!

David Lloyd jest cieszącym się popularnością ilustratorem. “V For Vendetta” to oczywiście tylko jeden z tytułów, które przyniosły mu sławę. Pracował także nad seriami Hellblazer, Aliens, Global Frequency, War Stories i wieloma innymi projektami, w tym kolekcją Asterix i książką o Sao Paulo. Jego najnowszą pracą drukowaną jest retrospektywny zbiór opowiadań „Materia Oscura”, który ukazał się we Włoszech i Hiszpanii. Jego uznana kryminalna powieść graficzna „Kickback” jest teraz dostępna w formie cyfrowej w wydawnictwie Sequential, z wszelkiego rodzaju dodatkami, w tym komentarzem.

Styl artystyczny Davida charakteryzuje się szczegółową pracą nad detalem, głęboką ekspresją emocji postaci oraz niezwykłą umiejętnością tworzenia atmosfery i napięcia w komiksowych narracjach. Jego prace są cenione zarówno przez krytyków, jak i fanów komiksów na całym świecie.

Obecnie David zajmuje się wydawaniem komiksowego magazynu internetowego – Aces Weekly (www.acesweekly.co.uk) – który gromadzi największe talenty z całego świata.

Nie wiem jak Wy, ale my zdecydowanie nie zamierzamy przegapić tej wyjątkowej okazji, by spotkać na Pyrkonie Davida Lloyda i posłuchać o jego niezwykłych dziełach i pracy!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.