Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Dziewanna zaśpiewa dla nas na Scenie Plenerowej!

Podczas tegorocznej edycji Pyrkonu będziecie mieli okazję posłuchać na żywo Dziewanny, która wystąpi na Scenie Plenerowej! To niezwykła wokalistka zajmująca się również komponowaniem i pisaniem tekstów. Dziewanna zakochana jest w rdzennej energii płynącej z przyrody, a natura jest dla niej wielkim źródłem inspiracji. Jej twórczość osadzona jest w nurcie mistycznego folku i melodyjnego folk metalu z nutką tajemniczości, inspirowanego światem „Wiedźmina”, folklorem słowiańskimi nordyckim oraz literaturą epoki romantyzmu. Już teraz można przyznać, podczas jej koncertu czekają nas magiczne chwile! 

Poznajmy twórczość Dziewanny

Dziewanna jest współzałożycielką zespołu Othalan, z którym związana była w latach 2012-2018. To laureatka bądź finalistka wielu konkursów i festiwali muzycznych. W 2019 r. wydała „Widziadło”, długogrający album koncepcyjny. Płyta głosami słuchaczy zdobyła I miejsce w plebiscycie Folk Metal Album of Year 2019  (FolkMetal.pl) oraz tytuł Folkowej Płyty Roku w ogólnopolskim konkursie „Wirtualne Gęśle”. 

fot. Maciej Sitarz

Artystka wraz z grupą muzyków i muzyczek – wiolonczelistkami, gitarzystami, basistą, perkusistą, skrzypkami, flecistkami – koncertuje w Polsce i poza jej granicami;
występowała m.in. w ramach Słowiańskiej Nocy Folk-Metalowej w Brennej, Dni Fantastyki we Wrocławiu, festiwalu folkmetalowego w Ostrawie czy Festiwalu Słowian i Wikingów na wyspie Wolin. Gościnnie udziela się w różnych projektach muzycznych – folkowych i nie tylko. Energii twórczej dostarczają jej podróże i kontakt z naturą. Wraz z Grensirem tworzy Projekt Saga.

Więcej o jej twórczości dowiecie się z mediów społecznościowych Dziewanny:

Facebook: https://www.facebook.com/DziewannaCzarna/

Instagram: https://instagram.com/wolfgirl.dziewanna?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Mały bonus

Mamy również dla Was muzyczny super dodatek! Poniżej prezentujemy Wam playlistę, którą specjalnie dla Was przygotowali organizatorzy: https://open.spotify.com/playlist/40r6wvFaTJ4YOkCrSHQtmI?si=33245350e72b40d1

Mamy nadzieję, że lista umili Wam czas podróży na tegoroczny Pyrkon. Nie możemy się już Was doczekać!

Wielu z Was znajdzie tam coś dla siebie i na pewno nie raz odbędzie sentymentalną podróż po jednym z nieskończonych uniwersów oraz spotka jednego z tysięcy bohaterów 😊 Czekają na Was Geralt, Jaskier, Neo, KIT, Darth Vader, Frodo, Sub Zero, Mario, Hodor, czy Czerwony Range.


Dajcie znać w komentarzach, co jeszcze powinno się tam znaleźć 🙂

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.