Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Blog » Program » Filip Taterka prelegentem Bloku Literackiego!

Filip Taterka prelegentem Bloku Literackiego!

Wciąż nie wiecie na jakie prelekcje się wybrać? Blok Literacki nie ułatwi tej decyzji! Filip Taterka to kolejny prelegent, który sprawi, że lista przygotowanych punktów programu staje się jeszcze ciekawsza!

Czym zajmuje się Filip Taterka?

Jest egiptologiem, co oznacza, że większość czasu spędza nad zapisanymi dziwacznymi rodzajami pisma tekstami, które nie dość, że mało kogo interesują, to jeszcze sprawiają całą masę problemów tym, którzy chcą je zrozumieć. Efektem tego rodzaju studiów jest m.in. jego książka Opowieści znad Nilu: Opowiadania egipskie z okresu Średniego Państwa (Warszawa 2017).

W wolnym czasie czyta literaturę fantasy, która, choć z reguły jest łatwiejsza w odbiorze niż teksty egipskie, to potrafi być nie mniej fascynująca, a także powieści historyczne, kryminały i w ogóle prawie wszystko, co wpadnie mi w ręce.

Filip na Pyrkonie!

Poprowadzi dwie prelekcje – jedną po polsku, a drugą po angielsku. Obie związane są z jego zainteresowaniem Egiptem. Z prelekcji prowadzonej w naszym ojczystym języku dowiedzie się czy w kraju faraonów możliwe było uniknięcie własnego przeznaczenia i jak skończyły się losy młodego księcia. Druga prelekcja Filipa dotyczyć będzie twórczości Neila Gaimana oraz odniesień do egipskiej mitologii, które znajdziecie w Amerykańskich bogach.

Tagi: , , ,

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.


Komentarze