Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Klimatyczny koncert Runiki na Scenie Plenerowej podczas Pyrkonu! 

Ostatnio zapraszaliśmy Was na koncert muzyki klasycznej w nowych, żywiołowych aranżacjach w wykonaniu Jelonka, tym razem prezentujemy punkt programu dla miłośników folkowych klimatów w mocnej, metalowej oprawie. Runika zagra specjalnie dla Was! 

Czego spodziewać się po Runice?

Runika to zespół z charyzmatycznym damskim wokalem. Swoje muzyczne wpływy czerpią z folku, heavy i power metalu, klasycznego rocka, a nawet gotyku. Znajdziecie u nich również inspiracje między innymi mitologią słowiańską i bestiariuszami. 

Jeśli chcecie przenieść się w inne czasy i miejsca, by na chwilę stać kimś innym i przeżyć niesamowite przygody, będziecie mieli ku temu świetną okazję podczas ich koncertu. Na scenie bowiem łączą mistycyzm z energią czterech żywiołów, przenosząc słuchaczy do czasów epickich bitew, sutych biesiad przy kupalnym ogniu, tajemnic zaklętych w posągach i niezwykłych istot kryjących się w leśnych ostępach. 

Niezwykłe przeżycie muzyczne gwarantowane!

Więcej o ich twórczości tutaj:

Runika Official – YouTube

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.