Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Koncert Jelonka kolejną atrakcją Sceny Plenerowej

Czy są tu jacyś fani muzyki klasycznej w nowych, żywiołowych aranżacjach? Jeśli tak, to koncert Jelonka będzie dla Was punktem programu, którego nie możecie przegapić! Jelonek komponuje bowiem najpopularniejsze utwory skrzypcowe w nowych, hardrockowych wersjach. A to oczywiście nie wszystko, co tworzy!

Poznajmy Jelonka i jego twórczość 

Michał „Jelonek” Jelonek to polski muzyk, znany przede wszystkim z gry na skrzypcach. Jest również członkiem zespołu heavymetalowego Hunter oraz byłym członkiem zespołu Ankh. 

Jelonek to nie tylko jego nazwisko, ale i nazwa solowego projektu. „Jelonek” to w zdecydowanej większości muzyka instrumentalna z przewodnią rolą skrzypiec oraz instrumentów smyczkowych w rockowo-metalowym towarzystwie gitar i perkusji.

Jak już wiecie, muzyk ukazuje w nowej odsłonie znane dzieła klasyczne, ale także utwory popularne. Wśród jego przeróbek znajdziecie dzieła takich kompozytorów jak Vivaldi, Paganini, Chopin, Chaczaturian, Rossini i innych klasyków, a także dzieła Jimiego Hendrixa, Beastie Boys czy Boney M. 

Jedno jest pewne, na Scenie Plenerowej czeka na Was niesamowite przeżycie muzyczne podczas koncertu tego artysty!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.