Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Koncert zespołu Lemko Tower kolejną atrakcją na Scenie Plenerowej!

Jeśli wciąż Wam mało muzycznych atrakcji podczas tegorocznego Pyrkonu (których jest całkiem sporo, ale jak to mówią, od przybytku głowa nie boli), spieszymy z kolejną! Na Scenie Plenerowej wystąpi Lemko Tower, zespół ze Strzelec Krajeńskich powstały w 2005 roku, który jako grupa młodych Łemków inspiracje czerpie z kultury i tradycji przodków z Łemkowszczyzny. Jedno jest pewne, możecie się spodziewać bardzo ciekawej i nietuzinkowej muzyki!

Lemko Tower i ich twórczość

Już w pierwszych latach działalności zespół wydał dwie płyty z repertuarem folkowym oraz występował na scenach festiwalowych. Choć pieśni bazowały na tradycyjnych utworach, wyróżniają się nietuzinkowymi autorskimi aranżacjami i bogatym instrumentarium, a dorastający muzycy stopniowo odchodzili od zbliżonego do tradycji folku i poszukiwali swojej artystycznej drogi w innych gatunkach muzycznych, sięgając m.in. do rocka, bluesa czy jazzu. Lemko Tower okazało się wizytówką młodego pokolenia Łemków, którzy wyszli poza ramy tradycji, trafiając w potrzeby współczesnego odbiorcy. Zespół występował na licznych festiwalach, nie tylko w Polsce, ale i zagranicą, m.in. w Niemczech, Danii, Kanadzie i Ukrainie. Gościł zarówno na imprezach łemkowskich, jak również na tych niezwiązanych z kulturą Łemków. Wystąpił na folkowej scenie festiwalu Woodstock (LEMKO TOWER KONCERT 2012). Ma na swoim koncie 7 płyt, które odzwierciedlają muzyczną wędrówkę i odważne eksperymenty łączenia tradycji z dzisiejszym brzmieniem.

Jeśli jesteście już teraz ciekawi ich twórczości, koniecznie przejrzyjcie ich media społecznościowe:

strona: http://www.radio-lemko.pl/?lang=pol

fanpage: https://www.facebook.com/radiolemko/

kanał Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCSgPE3RyYk3gSilw7JezEVQ/videos

A my widzimy się na Scenie Plenerowej podczas ich koncertu!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.