Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Kości zostały rzucone…

Tyle atrakcji, tak mało czasu! Strefa Fabularna przychodzi z pomocą i przedstawia swój program w pigułce!

Nie wiesz od czego zacząć? Mamy przygotowane atrakcje z myślą o Tobie.

 • “Jak zacząć grać w RPG” – z myślą o zupełnie zielonych, takich co to nawet nie wiedzą, co to znaczy RPG;
 • prelekcje o tym jak lepiej i łatwiej się przygotowywać do grania;
 • punkty programu, które przedstawiają gry – będziecie mogli poznać ponad trzydzieści gier i wybrać coś dla siebie!

Chcesz zobaczyć RPG w praktyce? Sesje na żywo są przygotowane właśnie po to!

 • Sesja charytatywna z udziałem naszych gości i współudziałem publiczności (RollVsEvil);
 • sesja-konkurs z udziałem publiczności (Dice Royale);
 • sesja na scenie w Strefie Cosplay w świecie znanym z gier Diablo (Diablo).

Spotkania, prelekcje i panele ze wspaniałymi gośćmi z kraju i zagranicy.

 • Storytelling in Different Mediums – twórcy z różnych ścieżek kreatywnych zawodów porozmawiają o tym, co łączy nas wszystkich – opowiadanie historii.
 • Kobiety o kobietach w RPG (Ladies in RPG) – nasze gościnie, utytułowane twórczynie i designerki, opowiedzą o RPG, doświadczeniach i przygodach w branży, a to wszystko kobiecym okiem.
 • The Art Journey of City of Mist – twórca City of Mist (Amit Moshe) spotka się po raz pierwszy na żywo z dwójką grafików, Polaków, którzy robili część ilustracji do podręcznika głównego CoM i wspólnie opowiedzą o pracach nad grą.
 • Dla fanów historii – w tym roku przypadają dwie ważne dla polskiego świata RPGowego rocznice – 30-lecie wydania pierwszego magazynu “Magia i Miecz” i 20-lecie wydania gry Neuroshima – o MiMie porozmawiają fani podczas panelu (Wychowani na MiMie – 30 lat później), a o Neuroshimie opowie wydawnictwo Portal Games.
 • Mark Diaz Truman & Marissa Kelly (Magpie Games) – opowiedzą o obecnie największej i najgłośniejszej ze swoich gier – RPG (Avatar Legends) w świecie Avatar: The Last Airbender.
 • Artur Ganszyniec – projektant gier wideo i papierowych gier fabularnych. Główny scenarzysta pierwszego komputerowego Wiedźmina i laureat Paszportów Polityki za inspirowaną protestami wokół wycinki Puszczy Białowieskiej grę „Werewolf the Apocalypse – Heart of the Forest”. Autor steampunkowej gry „Wolsung: Magia Wieku Pary”, pracuje obecnie nad drugą edycją Wolsunga. Miłośnik solo journaling games. Spotka się z Wami i odpowie na nurtujące Was pytania.

RPGralnia znów zapewni ogrom rozrywki!

W tym roku RPGralnię ponownie znajdziecie w tzw. “czteropaku”, konkretnie w pawilonie 8. Czekać na Was będzie prawie 150 stanowisk do zagrania Waszej sesji, aby dla nikogo nie zabrakło miejsca. Specjalnie dla Was na tegorocznym Pyrkonie zaprosiliśmy 50 Dyżurnych Mistrzów i Mistrzyń Gry, którzy poprowadzą łącznie 600 godzin sesji. Jak zawsze RPGralnia jest czynna całodobowo, więc wasze przygody mogą trwać nieprzerwanie.

Zgłoś sesję lub zapisz się na sesję!

Po raz kolejny zgłoszenia sesji przyjmiemy przez stronę roleplay.pyrkon.pl. Wymyśl chwytliwą nazwę, dodaj interesujący opis, uzupełnij pozostałe pola i voila, wystarczy czekać na graczy. 

Jeśli chcesz zagrać sesję, wybierz po prostu tę, która Cię interesuje i dołącz do niej (w ramach wolnych miejsc). Strona roleplay.pyrkon.pl działa zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. W razie problemów zapraszamy do Punktu Obsługi Graczy oraz Mistrzów eRPeGie (POMoGe) w RPGralni w pawilonie 8, gdzie nasi gżdacze pomogą je rozwiązać.

Nie możemy się doczekać, żeby Was zobaczyć!

Awatar autora

O autorze

Hanna Gamoń

Książkowy przykład ADHD, którego wszędzie jest po trochę. Po skończeniu liceum teatralnego dwa lata studiowała zootechnikę, zrobiła KPP, po czym przebranżowiła się na filologię polską. Obecnie nerdzi z Islandzkiego końca świata, gdzie oddaje się swojej pasji - chodzeniu po górach i nuceniu soundtracku z Władcy Pierścieni. Gdyby miała wybrać idealną pracę, to mimo swojego wzrostu zostałaby hobbitem. Jeśli nie ma jej w okolicy - pewnie znowu szydełkuje jakiś sweter.