Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Maniacy Figurek i Meetopoint Transformers

Podczas tegorocznego Pyrkonu Maniacy Figurek powrócą w nowej, jeszcze bogatszej odsłonie! Chcecie znów poczuć się jak za młodych lat? W takim razie zapraszamy na fantastyczną wystawę przygotowaną przy współpracy z Hasbro Polska!

W trakcie imprezy zobaczycie niezliczone figurki Waszych ulubionych bohaterów wydawane na przestrzeni ponad trzydziestu lat! Czekają na Was zróżnicowane pod względem wielkości i serii postacie z uniwersów Transformers, Marvel, G.I. Joe, Dragon Ball i wielu innych! Co konkretnie?

Transformers

Wśród zbiorów Maniaków odnajdziecie tematyczne wystawy poświęcone różnym etapom bogatej historii Transformerów: Poznacie drugą generację Transformers, Transmetale z serii z Beast Wars, bohaterów Trylogii Unicrona i przedstawicieli kinowego uniwersum filmowego. Poza nimi czeka na Was Ewolucja plastikowych wcieleń przywódcy Decepticonów – Megatrona, starcie Tytanów czyli największych wydanych do tej pory Transformerów, unikatowe, ręcznie wykonane customy oraz zapowiedzi nowych figurek, które wkrótce pojawią się na sklepowych półkach.

G.I. Joe

Kluczem na polu bitwy jest wiedza, zatem w tym roku dokładnie przyjrzymy się… przecinkom Joesów. W ramach wystawy czeka na Was poligon Cobry ulokowany nieopodal ogromnego Terrordromu, gdzie pod bacznym okiem Cobrowskiej wierchuszki ćwiczy ponad 100 rekrutów. Ponadto zobaczycie ewolucję figurek od 1982 do 2018 roku, poznacie kilka ciekawostek ze świata Joesów i nie tylko. Wszystkiemu z góry przyglądać się będzie eskadra G.I. Joe oraz ich grupa spadochronowa.

Marvel

W tym roku czeka nas epicka walka X-Men vs Sentinel, czyli kolejna odsłona zmagań grupy mutantów pod wodzą Wolverine’a i Cyklopsa w starciu z bezwzględną maszyną! Nie zabraknie również atrakcji z okazji premiery filmu Avengers: Infinity War, w tym figurek bohaterów i gadżetu w postaci Rękawicy Nieskończoności, w której będziecie mogli sobie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Dragon Ball

Przybici zbliżającym się końcem Dragon Ball Super? Kolekcja figurek SH Figuarts pomoże nieco poprawić Wasz humor. Na stoisku będzie na Was czekać Różnorodna mieszanka postaci z ostatniej wersji anime takich jak Beerus, Whis czy Goku jak również pojedynek klasycznych bohaterów – Cella i Gohana. Do Waszych usług będzie również potężny i jedyny w swoim rodzaju smok Shenron – wypowiedz przed nim swoje życzenie, a może je spełni!

ManiacyFigurek.pl to więcej niż zabawki. To entuzjaści tworzący fandom zgromadzony wokół takich marek jak Transformers, G.I.Joe czy Marvel. W tym roku możecie zostać częścią tego fandomu, biorąc udział w licznych atrakcjach zorganizowanych w ramach towarzyszącego wystawie oficjalnego Meetpointu Transformers. To tworzone we współpracy z Hasbro Polska miejsce, w którym czekają na Was konkursy, wywiady, panele dyskusyjne oraz wiele innych atrakcji dla fanów dużych robotów i nie tylko. Dlatego już teraz zachęcamy Was do odwiedzenia stoiska Maniacyfigurek.pl i zostania z nami na dłużej. Do zobaczenia na Pyrkonie!

WWW, Facebook

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.