Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Marta Dobecka i Maksymilian Bogumił, głosy Biedronki i Kota z „Miraculous. Biedronka i Czarny Kot. Film”, zagoszczą na Pyrkonie!

Spotkanie z Martą Dobecką i Maksymilianem Bogumiłem będzie obowiązkowym punktem programu dla wszystkich tych, którzy interesują się dubbingiem lub chcieliby dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda praca przy podkładaniu głosów w różnych produkcjach. Marta i Maks tegoroczny Pyrkon odwiedzą w związku z rolami Biedronki i Kota w „Miraculous. Biedronka i Czarny Kot. Film”.

Poznajmy Martę i Maksa 

Marta Dobecka to polska aktorka filmowa i teatralna. Jest absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej. Popularność zdobyła dzięki roli Kasi w reklamach banku Credit Agricole (m.in. tych z Dawidem Podsiadło). Występowała również w IV sezonie serialu telewizyjnego “Magda M.”, gdzie wcieliła się w rolę Kingi Szymków.

Realizuje się nie tylko jako aktorka filmowo-teatralna – na swoim koncie ma także niezliczone role dubbingowe, w tym rolę April O’Neil w “Wojowniczych Żółwiach Nina”, Sabriny w “Sabrinie, sekretach nastoletniej czarownicy” czy Pipsqueak w serialu animowanym “Zhu Zhu”.

Maksymilian Bogumił to aktor, reżyser, konferansjer i lektor. Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jana Giedroycia w Warszawie (2013).

Od połowy 2017 roku jest reżyserem dubbingu w Roboto Sound, ale pracował też w IYUNO Media Group i w VSI Warsaw. Jest lektorem na kanałach Nicktoons i Disney Channel.

Prywatnie geek/nerd, fan motoryzacji i przyjaciel piesków.

Jedno jest pewne, czeka Was niesamowite spotkanie, dzięki któremu wkroczycie na chwilę do dubbingowego świata i poznacie go z pierwszej ręki! Marta i Maks niewątpliwie zdradzą Wam wiele ciekawostek związanych ze swoimi działaniami artystycznymi i przybliżą kulisy pracy w aktorstwie dubbingowym! 

Kto wie, może zdradzą Wam także co nieco o swoich innych działaniach artystycznych? W końcu nie tylko dubbing jest ich pasją, realizują się także w innych projektach! 

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.