Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Martin Gooch po raz trzeci w Bloku Filmowo-Serialowym!

Pyrkon coraz bliżej, a my mamy dla Was coraz więcej ekscytujących wiadomości! Tym razem wiadomość wprost z Bloku Filmowo-Serialowego: Martin Gooch – znany i ceniony reżyser filmowy z Wielkiej Brytanii – już po raz trzeci dołączył do grona gości naszego Festiwalu. Również w tym roku nie pojawi się z pustymi rękami – tym razem przywiezie ze sobą swój najnowszy film – „Black Flowers”!

Od asystenta operatora do nagradzanego reżysera

Martin Gooch pyrkon blok filmowo-serialowy Martin pracował nad takimi tytułami jak „Harry Potter”, „Sędzia Dredd” i „Muppety”, co nauczyło go, jak należy kręcić filmy. W swojej bogatej karierze piastował przeróżne funkcje: zajmował stanowiska asystenta operatora, operatora kamery i reżysera obrazu przy niezliczonych filmach i produkcjach telewizyjnych, między innymi przy „Big Brotherze” i „Wojnach Robotów”. Na swoim koncie ma ponad 1000 dni zdjęciowych!

Jego debiut filmowy, „DEATH” (znany również pod tytułem „After Death”), był wyświetlany podczas gali nagród BAFTA, festiwalu Raindance i wielu innych. Kolejny jego film, komedia science fiction „Search for Simon”, znalazł się na liście 10 najlepszych brytyjskich komedii 2013 roku według London Film Review. Oba tytuły zdobyły nagrody bądź nominacje w piętnastu różnych konkursach, w tym trzy wyróżnienia za reżyserię i sześć za film, a także nagrodę dla najlepszego reżysera na Festiwalu Filmowym im. Brama Stokera, nagrodę Festiwalu Raindance i nagrody na festiwalach filmów science fiction w Monako i Bostonie. Jego kolejnym filmem był „The Gatehouse”, który mieliście okazję zobaczyć na Pyrkonie 2017.

„Black Flowers” – obraz nowego, nie-tak-wspaniałego świata

W tym roku podczas Festiwalu odbędzie się projekcja najnowszego dzieła Martina – „Black Flowers”. Jest to film osadzony w świecie zrujnowanym przez nuklearną apokalipsę, która zmieniła życie, jakie znamy. Bez benzyny, elektryczności i komunikacji ludzkość zmienia się w barbarzyńskie społeczeństwo, w którym na porządku dziennym są polowania i grabieże. W tym piekielnym krajobrazie jedna rodzina walczy o przetrwanie… Czy uda jej się desperacka próba zbudowania lepszego świata? O tym wspólnie przekonamy się już w kwietniu!

Awatar autora

O autorze

Magda Walczak

Filolog z przypadku, leń z natury. Jeśli nie musi, to piechotą nie chodzi, ale ujdzie w tłoku. Zdarza się, że coś jej chodzi po głowie, chociaż nigdy przed 9 rano. Za to jej miłość do seriali przechodzi ludzkie pojęcie. Lubi chadzać swoimi ścieżkami, mimo że radzą jej raczej pójść po rozum do głowy.