Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Papierowe modele zawrócą wam w głowach! Szukajcie ich na Wystawach w Strefie Festiwalowej!

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, co można zrobić z kilku kartek, jeśli ma się odrobinę wyobraźni i wolnego czasu? Jeśli nie, to koniecznie odwiedźcie na Pyrkonie Wystawy w Strefie Festiwalowej i przekonajcie się na własne oczy! Czekać tu na was będzie niesamowita kolekcja papierowych modeli.

Papier, kamień… nożyce? 

Patryka Groszkowskiego oraz jego fenomenalne modele możecie kojarzyć z poprzednich edycji Pyrkonu, na których pojawił się wraz ze – zrobionymi przez siebie – papierowymi Pokemonami oraz Digimonami. Tym razem jego kolekcja składa się nie tylko ze znanych i lubianych stworków (które wciąż stanowią większą część jego zbiorów), ale także z postaci, które możecie kojarzyć z przeróżnych uniwersów. Na jego kolekcję składają się bowiem także modele z takich gier jak: Legend of Zelda, League of Legends oraz Genshin Impact. 

Na Wystawach pojawi się z niemal trzema setkami swoich prac, wśród których są i te osiągające nawet 70 cm wysokości! Koniecznie musicie więc odwiedzić tę wystawę i na własne oczy przekonać się, jak niepowtarzalne są to rzeczy oraz jak wiele cierpliwości i precyzji wymagało ich stworzenie. Gwarantujemy wam, że będziecie pod ogromnym wrażeniem tej kolekcji!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.