Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

PianoDeuss odwiedzi Strefę Mangi i Anime

Udana animacja wymaga współdziałania całego sztabu artystów – od scenarzystów i rysowników zaczynając, na animatorach i kompozytorach kończąc. Nieszablonowa akcja oraz piękna oprawa graficzna jest tym, co w większości przypadków decyduje o klapie bądź sukcesie produkcji. Mimo to, gdy ostatni odcinek dobiegnie końca, często jedyną rzeczą jaka pozostaje w umyśle odbiorcy jest melodia z endingu. Wielu kompozytorów i instrumentalistów, którzy tworzyli bądź aranżowali muzykę z, lub do, anime zdobyło międzynarodową popularność. Nasz tegoroczny gość bez wątpienia należy do ich grona. PianoDeuss – polski kompozytor, aranżer i czołowy pianista YouTube w kategorii muzyki z anime.

“Jeden z najpopularniejszych anime-pianistów na świecie”

Prywatnie – absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku „Ekonomia”. Jako PianoDeuss prowadzi swój kanał na platformie YouTube od 2015 roku. Jego główną twórczość stanowią aranżacje utworów muzycznych z filmów i seriali anime na fortepian. Ze względu na swój unikalny styl z czasem zyskał sobie międzynarodową rzeszę odbiorców a jego najpopularniejsze dzieła zyskały miliony odtworzeń.

W 2023 roku został zaproszony do Arabii Saudyjskiej w ramach wydarzenia „Riyadh Season”, gdzie miał okazję grać na tej samej scenie, na której występowali również tacy artyści jak m.in. Hiroyuki Sawano czy Aimer. Jako kompozytor odpowiadał za stworzenie muzyki do kilkunastu filmów animowanych i kilku spotów festiwalowych.

Openingi, endingi i komedie romantyczne zza klawiatury fortepianu

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Fantastyki Pyrkon nasz gość poprowadzi dla was kilka atrakcji w Strefie Mangi i Anime. Znajdzie się wśród nich prelekcja skupiona wokół najbardziej charakterystycznych dla każdej serii utworów – openingów i endingów. PianoDeuss podzieli się również swoją prywatną pasją i opowie o schematach oraz kliszach w animowanych rom-comach. Przede wszystkim – będziecie mieli okazję poznać go jako członka fandomu.

Jeśli jeszcze nie mieliście styczności z muzyką tworzoną przez naszego gościa, koniecznie odwiedźcie jego kanał:

YouTube @PianoDeuss

Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.