Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Pracownia Kostiumu Teatralnego UAP Poznań zawita do Fantasium Creatium!

To nie koniec atrakcji! Fantasium Creatium ubarwi również fenomenalna wystawa studentów kierunku Scenografia z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu!

Sztuka w najczystszej postaci!

Pracownia Kostiumu Teatralnego, Fantasium Creatium, Pyrkon, Pyrkon 2019, Fantastyczne Miejsce Spotkań Wystawa, na której prezentowane będzie kilkanaście modeli kostiumów wykonanych przez studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, uczęszczających do Pracowni Kostiumu Teatralnego. Na pewno zwróci waszą uwagę mnogość wykorzystanych technik, wyjątkowość form i nieszablonowe podejście do znanych i lubianych tematów. Feeria kolorów, ogrom kształtów oraz różnorodność z pewnością przykują waszą uwagę i zachwycą was!

Ekstrawaganckie. Zwiewne. Fantastyczne. Niecodzienne. Fenomenalne. Niepokojące. Na określenie tej kolekcji możecie użyć naprawdę wielu przymiotników. Jedno jest pewne, w Fantasium Creatium przekonacie się, że teatralne kostiumy to nie tylko rekwizyty niezbędne, by oddać klimat sceny, ale także sztuka w czystej postaci.

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.