Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Red Sun Rising i Olica zagrają na Scenie Plenerowej!

Mamy nie lada gratkę dla wszystkich miłośników elektroniczno-folkowych klimatów muzycznych. Na Pyrkonie zagrają Red Sun Rising & Olica, którzy zafundują Wam prawdziwą muzyczną ucztę. A to wszystko w towarzystwie białego śpiewu i liry korbowej! 

Kim są i co tworzą Red Sun Rising i Olica?

Pod nazwą Red Sun Rising kryje się Michał Niecikowski, Szczecinianin specjalizujący się w elektronicznych brzmieniach dodatkowo okraszonych szczyptą folku oraz energetycznym słowiańskim sznytem.

Z kolei Olica, czyli Aleksandra Suchowiecka, to poszukiwaczka i badaczka starych pieśni polskich, wokalistka i instrumentalistka folkowych projektów Kipikasza i Dziadowski Projekt.

W 2019 roku w Altar Records ukazała się ich debiutancka EPka „Awake the Rituals”, będąca połączeniem psychillowej elektroniki, liry korbowej oraz wokali inspirowanych obrzędowością słowiańską i pieśniami kurpiowskimi oraz lasowiackimi. Artyści w swojej twórczości pokazują, że historia muzyki zatacza koło, a transowość to wspólny mianownik zarówno starych, jak i nowych brzmień.
 

Więcej o ich twórczości dowiecie się z ich mediów społecznościowych:

Red Sun Rising FP: https://www.facebook.com/redsunrisingpl/?fref=ts

Olica FP: http://www.facebook.com/olicasounds/

Soundcloud: https://soundcloud.com/red-sun-rising

Soundcloud: https://soundcloud.com/dziadowska-dziad

Youtube – EPka „Awake the Rituals”: https://youtu.be/mDF6FQC4Q3U

Jedno jest pewne, ich występ dostarczy nam mnóstwo elektryzujących muzycznych przeżyć!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.