Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Robert M. Wegner kolejnym gościem Bloku Literackiego

Z przyjemnością ogłaszamy, że Robert M. Wegner będzie gościem Bloku Literackiego również podczas tegorocznej edycji Festiwalu. Pisarz najbardziej znany jest z osadzonego w świecie fantasy cyklu Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Na co dzień mieszka i pracuje na Śląsku. Na Pyrkonie będziecie mieli okazję dowiedzieć się więcej o nim i jego twórczości.

Robert M. Wegner jest laureatem wielu prestiżowych nagród literackich, wśród których należy wymienić między innymi Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego – dwukrotny laureat srebrnego wyróżnienia oraz Nagrodę Polskiego Fandomu im. Janusza A. Zajdla, którą Wegnerowi przyznano sześciokrotnie. Jest też dwukrotnym laureatem nagrody Sfinksa, a w 2014 otrzymał nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction (ESFS) dla najbardziej obiecującego młodego twórcy – Encouragement Award.

W ramach cyklu Opowieści z meekhańskiego pogranicza napisał opowiadania oraz powieści, a każda z części przedstawia historię innego bohatera. Cykl ten cieszy się także wielką popularnością poza granicami Polski, między innymi w Czechach i w Ukrainie. Prawa do książki zakupiło również wydawnictwo w Egipcie.

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.