Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Silver znów zabłyśnie w Bloku Gier Elektronicznych!

Podczas ostatniego Pyrkonu jej prelekcje cieszyły się dużym wzięciem. W tym roku Silver triumfalnie do nas powraca, by wystąpić w roli prelegenta zapraszanego Bloku Gier Elektronicznych!

Jakie tematy przygotowała dla Was Silver?

Seria Half-Life a estetyka.

Estetyka, z greckiego aisthetikos, czyli „wrażliwy”; dziedzina filozofii zajmująca się pięknem. Jednak czy katastrofa lub dystopijna rzeczywistość może poruszać zmysły i zmusić do refleksji? Niech zdecyduje podróż oczami świeżo upieczonego naukowca.

Motyw władzy w Fallout: New Vegas.

Cztery frakcje, cztery różne wizje przyszłości i jedna decyzja należąca do gracza. Czyje ideologie przyświecały kurierom, a które z punktu widzenia rzeczywistości były najwłaściwsze?

A gdyby Half-Life 3 jednak wyszedł…?

Nie, ten sen się nie spełnia. To tylko nasze nadzieje. Ale skoro już jesteśmy fanami i takowe mamy, to czego spodziewalibyśmy się po kolejnej odsłonie serii? Pomysły i dyskusje mile widziane!

Jak gry wpływają na rozwój zainteresowań?

W mediach panuje opinia, że gry jedynie szkodzą. Społeczność graczy bardzo na ten opinii cierpi, nie mogąc otwarcie mówić o tym jaką cudowną pasją są dla nich gry. Jak przekonać przeciwników elektronicznej rozrywki do swoich argumentów, i jak naprawdę gry wpływają na człowieka? Prelekcja w języku angielskim

Czym na co dzień zajmuje się nasza prelegentka?

Silver Pyrkon, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkon

Autorka zdjęcia: Yumikasa Photography

Za dnia studentka projektowania i badania gier na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, w nocy cosplayer, gracz i grafik. Chciałaby być fanką gier i fantastyki o wiele dłużej niż jej wiek na to pozwala. Uwielbia zgłębianie i tworzenie fabuł, twierdzi, że każde uniwersum oferuje coś niezwykłego i z wielką przyjemnością tę niezwykłość odkrywa. Prowadzi prelekcje na różnych konwentach już od kilku lat. Nie pochwali się żadnym wielkim sukcesem, ale wierzy, że wkrótce go osiągnie!

 

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love