Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

SMKKPM zagra na Scenie Plenerowej podczas Pyrkonu 2024!

W tym roku na Festiwal Fantastyki Pyrkon zaprosiliśmy SMKKPM – zespół, który przeniesie was do czasów, gdy wszystko było trochę prostsze, a w Magic: The Gathering grało się na szkolnych korytarzach. Przygotujcie się na ciekawe brzmienia i nostalgiczną podróż do pierwszych lat drugiego millennium.

SEKCJA MUZYCZNA KOŁŁĄTAJOWSKIEJ KUŹNI PRAWDZIWYCH MĘŻCZYZN – to krakowski zespół prezentujący bezpretensjonalne połączenie humoru, dystansu do życia, szczerej zabawy i fantastycznej alternatywnej muzyki. Grupa ma na koncie dwa albumy: „Superbohater” [2018] oraz „Brzydki” [2023]. Promują „przeciętność”, akceptację siebie i dobre, życiowe przesłanie. Utwory „Superbohater”, „Kartografia” i „Piechotą do Twojego serca” trafiły do polskiej komedii romantycznej „Miłość jest blisko”. Z kolei piosenka „Bzdury” znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu „Czarna Owca”. Ciekawymi pozycjami są również pełne sentymentu utwory “Hermiona” i “Karty z Magicka”. Ich tekst opowiada o przyjaźni i miłości w czasach 3.5 edycji Dungeons and Dragons.

Tylko w ostatnim czasie grupa pojawiła się na licznych festiwalach i wydarzeniach, a przede wszystkim na swoich trasach koncertowych. Spośród ich najbardziej istotnych wystąpień warto wymienić chociażby ogólnopolskie „Małe Wygranko 2022”, czy cykliczne „Walentynki Grubych, Smutnych i Samotnych”. Te ostatnie odbyły się w towarzystwie takich wykonawców jak Ranko Ukulele czy Wojtek Szumański. Ponadto, SMKKPM ma za sobą kilkanaście realizacji telewizyjnych i koncert w radiowej Trójce. Grupa została wybrana drogą konkursu jako support grupy Scorpions podczas Life Festival Oświęcim w 2017 roku. Z kolei w 2022 roku, utwory SMKKPM tylko na Spotify odtworzono 626 tys. razy, oraz dotarły one do 134 tys. słuchaczy w Polsce i na świecie. Obecnie zespół skupia się na tworzeniu trzeciej płyty pt. „Fantasy”, o premierze przewidzianej na rok 2024.

Do zobaczenia pod Sceną Plenerową!


Wpadnijcie na sociale naszych gości i już teraz posłuchajcie ich muzyki:

YT: https://www.youtube.com/user/operatorDzwigu/videos
Spotify: https://open.spotify.com/artist/4lCX5p5WkECbLeUgUC6myj
FB: https://www.facebook.com/smkkpm
Instagram: www.instagram.com/smkkpm

Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.