Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Tom Wlaschiha, gwiazda seriali “Gra o Tron” i “Stranger Things” będzie gościem Pyrkonu 2023!

Tom Wlaschiha to aktor telewizyjny, filmowy, głosowy i sceniczny, doskonale znany Wam z seriali takich jak “Gra o Tron” i “Stranger Things”. Jego role człowieka bez twarzy szkolącego Aryę Stark i dobijającego targu z Hopperem strażnika więziennego Dimitra “Enzo” totalnie skradły nam wszystkim serca!

Aktor Tom Wlaschiha

Tom Wlaschiha to niezwykle wszechstronny aktor. Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczynał działając na amerykańskich deskach teatralnych, a następnie studiując na Uniwersytecie Muzyki i Teatru w Lipsku. Początkowo grał drugoplanowe role w niemieckich serialach i filmach oraz występował na deskach teatrów w Dreźnie, Zurychu i Frankfurtu. Usłyszycie go również w filmach z niemieckim dubbingiem i audiobookach. 

Aż upomniał się o niego wielki ekran i wystąpił w roli skrytobójcy Jaqena H’ghara w “Grze o Tron”, czym zyskał międzynarodową sławę. Następną jego rolą, którą skradł serca fanów, był występ w “Stranger Things”, gdzie mogliśmy obserwować jego aktorki popis ukazujący przemianę odgrywanego bohatera.

Nasz gość poza aktorstwem ma też wiele innych pasji, które doskonali w międzyczasie. Gra na fortepianie, jeździ konno i uprawia szermierkę oraz mówi w aż 6 językach: niemieckim, angielskim, francuskim, rosyjskim, hiszpańskim i włoskim :O  

Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądała praca na planach najpopularniejszych w XXI wieku seriali, to nasz gość nie tylko zdradzi Wam tajniki powstawania takich produkcji, ale na pewno chętnie podzieli się też ciekawostkami z pracy aktora. Będzie oczywiście też czas na zdjęcia na ściance i zdobycie autografu. 

To będzie wyjątkowe spotkanie, którego nie możecie przegapić!

Tom Wlaschiha w "Grze o Tron"

Jeśli jeszcze nie macie swojego biletu na Pyrkon, kupcie go jeszcze dziś!

Awatar autora

O autorze

Marta Rybak

Wychowała się na Gwiezdnych Wojnach, Star Treku oraz Władcy Pierścieni. I tak już jej została, ta zaszczepiona miłość do sci-fi, fantastyki i odległych krain. Uwielbia książki z wciągającymi światami, do których człowiek chciałby się przenieść i dalekie podróże. W wolnych chwilach gra w RPGi lub poświęca czas na głaskanie i przytulanie swojej kotki.