Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Victor Dorobantu, serialowa Rączka, przyjaciel Wednesday, odwiedzi Pyrkon!

Jak przekazać emocje bez słów? O tym opowie nasz następny gość – Victor Dorobantu, odgrywający rolę Rączki w serialu “Wednesday”!

Victor Dorobantu to artysta-iluzjonista, pochodzący z Rumunii. Swoją karierę na pograniczu magii, iluzji i sztuczek z kartami rozpoczynał od występów na prywatnych wydarzeniach, a następnie w programach telewizyjnych, które z zapartym tchem śledziła cała Rumunia. Victor dał się również poznać jako znakomity kaskader i performer postaci. 

Od iluzjonisty do aktora – czyli prosto na plan serialu

Reszta świata usłyszała o nim za sprawą wyjątkowego występu w Netflixowskim hicie “Wednesday”, gdzie odegrał serialową Rączkę. Miliony widzów pokochały jego niespotykaną ekspresję, gdzie, choć pozostawał niemy, to jego gestykulacja znaczyła więcej niż tysiąc głów. 

Swoją pracę na planie serialu wspomina tak:

Trudno jest stworzyć coś od początku do końca. Nawet w sposobie, w jaki on [Rączka] mówi, dość trudno jest znaleźć ruchy, które mogą wyrazić uczucia. Na przykład zakochanie lub złość. Wszystko jest dość trudne, kiedy robisz to z prawdziwym aktorem.

Victor Dorobantu podczas odgrywania Rączki

W casting aktora do roli Rączki był zaangażowany sam Tim Burton i to on zadecydował o angażu Victora Dorobantu. Musicie przyznać – był to strzał w dziesiątkę!

Zapraszamy na spotkanie z aktorem na Pyrkonie!

Jeśli chcecie poznać kulisy pracy aktora, który za pomocą jednej dłoni musi odegrać wszystkie emocje, które zaplanował mu tak wielki i skrupulatny reżyser jak Tim Burton – koniecznie wpadnijcie na spotkanie z Victorem! Może przy okazji uda się Wam wyciągnąć z niego parę ciekawostek na temat przyszłego sezonu “Wednesday” 😉 

Victor Dorobantu jako Rączka z serialu "Wednesday"

Chcesz wziąć udział w spotkaniu z aktorem? Kup bilet na Pyrkon!

Awatar autora

O autorze

Marta Rybak

Wychowała się na Gwiezdnych Wojnach, Star Treku oraz Władcy Pierścieni. I tak już jej została, ta zaszczepiona miłość do sci-fi, fantastyki i odległych krain. Uwielbia książki z wciągającymi światami, do których człowiek chciałby się przenieść i dalekie podróże. W wolnych chwilach gra w RPGi lub poświęca czas na głaskanie i przytulanie swojej kotki.