Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Viola Warych: Rewolucjonistka Świata Kostiumów Postapokaliptycznych

Viola Warych, założycielka Wasted Couture, dołącza do grona gości na Pyrkonie 2024. Ta niezwykła artystka, która zrewolucjonizowała świat kostiumów postapokaliptycznych, ma za sobą niesamowitą podróż życiową. Zanim jednak zaczęła tworzyć swoje unikalne kostiumy, spędziła pewien czas pracując na… Policji.

Od Policji do Wasted Couture: Powstanie Marki

W 2015 roku Viola postanowiła zmienić swoje życie i założyła Wasted Couture, artystyczny kolektyw zrzeszający najbardziej utalentowanych crafterów. Wspólnie z siostrą, Jagodą Warych, przekształciły ten skromny projekt w prosperujący biznes, który obecnie zatrudnia na stałe 10 osób. 

Sukcesy i Współprace

Wasted Couture może pochwalić się wieloma osiągnięciami, takimi jak wykonanie odzieży scenicznej dla Nocnego Kochanka, stałą współpracą z producentem gier komputerowych Techland w ramach promocji gry „Dying Light 2” oraz wykonaniem kilkuset elementów kostiumów do serialu „Fear The Walking Dead”, sezon 7 i 8. Jako ekipa współpracują również ze znaną polską projektantką mody Katarzyną Konieczką. 

Wasted Couture jest marką międzynarodową. Pisały o niej tak znaczące tytuły prasowe jak Vogue Polska, Harper’s Bazaar Vietnam czy Senal News USA.

Projekty Wasted Couture zostały docenione również przez Jurka Owsiaka, a ich kurtki są przekazywane na licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Viola Warych i jej marka nie tylko zyskały uznanie w świecie mody, ale również wśród celebrytów i wydarzeń charytatywnych. 

Pyrkon 2024: Powrót Wasted Couture

W tym roku Wasted Couture będzie ponownie obecne na Pyrkonie, tradycyjnie już w Krainie Wystawców. Viola Warych będzie miała okazję bliższego poznania Was podczas tegorocznego konkursu na Projekt Własnych Strojów w roli jury oraz podczas prelekcji, którą poprowadzi. 

FB: Wasted Couture | Szczecin

IG: Instagram (@wasted_couture)

Etsy: www.etsy.com/shop/WastedCouture

Awatar autora

O autorze

Bartosz Kupajczyk

Człowiek Stacjonarny. CEO własnego łóżka. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że spanie 16h na dobę.