Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Wdychając pył post-apokaliptycznego świata albo podróżując między nimi  – Sprawdźcie sami, co Wioski mają do zaoferowania.

Wioski to zawsze prawdziwy raj dla miłośników prawdziwej immersji, a tegoroczna edycja Pyrkonu nie jest wyjątkiem! Przedstawiamy listę wiosek, które zagoszczą na Strefie Festiwalowej, aby zapewnić niezapomniane doświadczenia uczestnikom. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę dla zmysłów!

Tegoroczna Strefa Festiwalowa – Wioski rozbudowała swoje granice, wprowadzając aż dziewięć nowych wiosek, które przeniosą was w zupełnie nowe światy. Od wielkiej wioski Star Wars, gdzie spotkacie najlepsze ekipy cosplay’erów z całej Polski, po reprezentację gamingu w wioskach Genshin Impact oraz League of Legends. Postapokaliptyczny klimat zyskał na sile dzięki Stalkerowi, Rafinerii oraz Alkochemikom, a wioska Warhammera 40K przygotowała pełnoprawny punkt naprawy cosplay’u, gdzie słudzy Imperatora pomogą wam przy każdym kostiumowym wyzwaniu – są naprawdę dobrze wyposażeni pod względem sprzętu i materiałów oraz oddani swojej misji ratunkowej.

W trakcie przechadzania się po Strefie uważajcie na gobliny z Goblin Town! Pamiętajcie, że schronić się możecie w herbaciarni „Jaśminowy Smok” z Avatara lub w obozie kultywatorów z Danmei Project. Jeśli pragniecie posłuchać historii o Kaprysnym Losie, to w wiosce z Thedas spotkacie fanów sagi Dragon Age. Dla wszystkich, którym jednak bliżej jest do świata postapokaliptycznego, Królestwo Nauki Dr. Stone’a wyposaży was w wiedzę, jak przetrwać Pyrkonowy, bądź nie, koniec świata.

Nie zabraknie również atrakcji powracających w nowej odsłonie. Wioska Warhammera 40K zaskoczy was prezentacją imponującej makiety opancerzonego pojazdu o wysokości trzech metrów. Dragon Cosplay Team przygotował z kolei nowe rekwizyty i gadżety inspirowane światem Harry’ego Pottera, filmami Burtona i klimatem Cyberpunka.

Będziecie również mogli wziąć udział w lekcjach fechtunku w Wiosce Wczesnośredniowiecznej oraz w Wiosce Dawnych Europejskich Sztuk Walki. Dzięki nim zwiększycie swoje szanse na przetrwanie na Arenie! Gdzie?

Jednym z najważniejszych wydarzeń będzie zapierający dech w piersiach wrestling na Arenie. Kombat Pro Wrestling (KPW), jedna z największych federacji wrestlingowych w Polsce, powraca na Pyrkon, aby zaserwować fanom prawdziwą sztukę walki. Przygotujcie się na pojedynki 1:1, walki tag teamowe i niesamowite akcje, które połączą w sobie intensywność Evangelliona i zagmatwaną fabułę Fight Clubu. Miejscem, gdzie wszystko się rozegra, będzie Arena Widowiskowa, która swoim metalowo-drewnianym wystrojem i profesjonalnym nagłośnieniem zapewni niezapomnianą atmosferę. Show odbędzie się w sobotę o 20:00 na Arenie w hali 3.

Nie przegapcie również nocnych zabaw na Arenie, gdzie przy dźwiękach DJ-a będzie można cieszyć się tańcem i niesamowitą atmosferą.

Oprócz tego na tej Strefie Festiwalowej czekają na was liczne konkursy z nagrodami, ścianki foto, strzelnice nerfowe, tory przeszkód, rzemieślnicy i cosplay’erzy gotowi do rozmowy. Będziecie mieli również okazję zdobyć unikalne gifty, naklejki, breloczki, przypinki i zdjęcia oferowane przez różne wioski.

Pyrkon to wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko przenosi was w świat fantastyki, ale również oferuje niezliczone atrakcje na Strefie Festiwalowej – Wiosce. Weźcie udział w tej niezapomnianej przygodzie, spotkajcie wioskowiczów, odkryjcie nowe światy i bawcie się jak nigdy dotąd!

Awatar autora

O autorze

Bartosz Kupajczyk

Człowiek Stacjonarny. CEO własnego łóżka. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że spanie 16h na dobę.