Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Witajcie w świecie niezwykłych ilustracji – na Pyrkonie gościć będzie Patricia Martín!

Tym razem prezentujemy Wam punkt programu, który spodoba się nie tylko fanom komiksów, ale i po prostu świetnych ilustracji, bowiem te doceni każdy! Na Pyrkonie pojawi się Patricia Martín, ilustratorka i artystka komiksowa, wielokrotnie nominowana do nagrody Harvey Award i ogłoszona zwyciężczynią przez American Illustration.

Poznajmy Patricię Martín i jej wspaniałą twórczość

Patricia już od najmłodszych lat miała w sobie artystyczną duszę. Urodzona w Hiszpanii w 1985 roku, od zawsze czuła potrzebę komunikowania się poprzez pisanie lub rysowanie. Artystka w branży ilustracji i komiksów pracuje już od ośmiu lat. W tym czasie miała okazję pracować (a my podziwiać efekty jej pracy) nad takimi tytułami jak: „Bloodshot Reborn” Jeffa Lemire’a, „Ninjak” Matta Kindta, „Wrath of Eternal Warrior” Roberta Vendittiego, „Secret Weapons” Erica Heisserera dla Valiant Comics i „Wonder Woman” dla DC Comics.

Obecnie pracuje nad adaptacją powieści graficznej „Diuna” z Abrams Books wraz z artystą Raúlem Allénem oraz tworzy okładki komiksów i ilustracje.

Jej klientami są między innymi DC Comics, Image Comics, Dynamite Comics, Dark Horse Comics, Valiant Comics, Abrams Books czy Onipress. 

Podczas Pyrkonu będziecie mogli spotkać Patricię i posłuchać o jej pracy i procesie twórczym. Kto wie, może uchyli rąbka tajemnicy i opowie Wam, jak wygląda współpraca z największymi wydawnictwami komiksowymi?

A my już teraz zachęcamy do zapoznania się z jej niesamowitymi ilustracjami!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.