Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Wszystkie wiedźmy i szeptuchy kierują się na Salę Ziemi! Zespół FAUN wystąpi na Pyrkonie

Gdy słońce zachodzi za horyzont, a dźwięki zapowiadają nadejście nocy, słychać ciche dudnienie bębnów. To zapowiedź, że zespół FAUN przybywa na Salę Ziemi!

O zespole słów kilka

Faun to niemiecki zespół, który łączy brzmienia średniowieczne i starożytne z nowoczesnymi wpływami, tworząc czarującą i potężną atmosferę. Występy zespołu obejmują wiele różnych instrumentów, w tym kołowrotek, skrzypce klawiszowe, różne lutnie oraz wiele bębnów. Ponadto melodyjny wokal przechodzi od białego śpiewu ludowego po wokalizy przypominające chorał, na muzyce wielogłosowej kończąc.


Od 2002 roku FAUN wydał 11 płyt CD i zagrał ponad 1000 koncertów na całym świecie. Nawet stworzyli własny gatunek muzyczny „Paganfolk”, gdzie łączą swoje pogańskie wierzenia i teksty z własną formą archaicznej muzyki ludowej.

Nagrody i osiągnięcia

Ich albumy regularnie zajmują czołowe pozycje na niemieckich listach przebojów (np. „Pagan” miejsce 3., „Midgard” miejsce 3., „Luna” miejsce 4.). Oprócz tego zostali trzykrotnie nominowani do nagrody Echo, największego niemieckiego wyróżnienia muzycznego i zdobyli status platynowy za album „Von den Elben” oraz złoty za „Luna”. 

Po współpracy przez osiem lat z głównym wydawnictwem Universal Music w 2020 roku zdecydowali się skupić bardziej na swoich korzeniach i archaicznym aspekcie muzyki ludowej. Ich najnowsza płyta „PAGAN”, wydana w kwietniu 2022 roku pod szyldem własnej wytwórni „Pagan Folk Records”, jest owocem tej przełomowej decyzji.

FAUN – Federkleid (Offizielles Video)

Seht hier das neue Musikvideo von FAUN zu ihrer aktuellen Single „Federkleid” aus dem kommenden Album „Midgard”. FAUN sind seit über zehn Jahren ein wichtiger Bestandteil der internationalen Mittelalterszene und haben mit ihrer Musik ein eigenes Tor zu den Gefühls- und Gedankenwelten jener Zeit geöffnet.

Zgłębcie tajniki zespołu FAUN

A jak to zrobić? Wystarczy, że gdy przeminie pełnia, to trzeciego dnia o świcie w głębokim kotle zagotujcie… A czekajcie. Jest łatwiejszy sposób. Po prostu kliknijcie w któryś z poniższych linków:

Do zobaczenia niebawem!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Muczke

W dzień social media manager i organizatorka eventów fanowskich, w nocy cosplayerka i streamerka (o ile noc można liczyć od godziny 16:00 od poniedziałku do piątku oraz weekendy) Cosplayem zajmuje się od 2016 roku i na koncie ma ponad 50 różnych cosplay'i oraz niewiele mniej sesji zdjęciowych. Jej ulubioną częścią każdego projektu jest pozowanie przed kamerą i tworzenie kontentu, który w następstwie udostępnia na swoich Social Mediach. Tutaj, pisze i dzieli się swoją wiedzą na temat gier, mangi i anime.